Zapisy na PCC Rokita zredukowane o prawie 80 proc.

2013-04-16 Kto złożył zapis na 100 obligacji otrzyma ich tylko 22 - tak wysoką nadsubskrypcję zanotowano w emisji zakończonej w ostatni czwartek. To rekord Catalyst.

   Poprzedni rekord redukcji zapisów także należał do PCC Rokita - we wrześniu spółka obcięła zapisy o blisko 70 proc. w transzy inwestorów detalicznych.

   Od tamtego czasu oferowane oprocentowanie obligacji obniżyło się z 9 do 7,5 proc. w skali roku, lecz mimo to, popularność obligacji Rokit nie maleje. Przesądza o tym kilka równorzędnych elementów. Po pierwsze konstrukcja oferty - emisja publiczna przygotowana na podstawie prospektu emisyjnego pozwala składać zapisy już na jedną obligację o nominale 100 zł, a więc próg wejścia dla inwestorów zawieszony jest bardzo nisko. Po drugie dobra sytuacja finansowa firmy, która wzbudza zaufanie inwestorów. Po trzecie sukces wcześniejszych ofert, po czwarte oprocentowanie (jest niższe niż jesienią, ale stopy WIBOR i oprocentowanie lokat bankowych spadły jeszcze bardziej), po czwarte wreszcie wysokie notowania wcześniejszych serii obligacji Rokity na Catalyst (rentowność spada nawet do 6,5 proc.)

   Sama oferta kwietniowa serii AC warta była 25 mln zł, przy czym zapisy podzielono na równe transze - detaliczną i instytucjonalną. W tej drugiej minimalny próg zapisu został ustalony na poziomie 0,5 mln zł, a przydział dokonywany był uznaniowo przez spółkę. W komunikacie podano, że w tej transzy obligacje przydzielono 12 inwestorom zgodnie ze złożonymi zapisami. 

   W transzy detalicznej opłacono obligacje o wartości 56,7 mln zł, a trafiły do niej papiery za 12,5 mln zł - stąd konieczna była redukcja w wysokości 77,95 proc.

   Program emisji obligacji PCC Rokita nie został jeszcze wyczerpany (z 200 mln zł wyemitowano 70 mln zł), więc kolejne emisje w dotychczasowej formule są kwestią czasu.

Dodano 2013-04-16 | Autor: ems


Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone.

Więcej wiadomości z tej kategorii
Więcej wiadomości o spółce PCC Rokita S.A.

2013-04-15 Rank Progress startuje po 150 mln zł

Spółka chce w ten sposób spłacić notowane na Catalyst obligacje serii A o wartości 100 mln zł z terminem zapadalności w grudniu br. i pozyskać środki na projekty inwestycyjne.

2013-04-15 PCZ przesuwa termin zamknięcia emisji o miesiąc

Z 11 kwietnia do 15 maja wydłużono termin zapisów na obligacje PCZ. Nie bez znaczenia mogą być nadchodzące zmiany w ustawie o ofercie publicznej.

2013-04-09 Nowa (i ostatnia) emisja GNB - 29,5 proc. netto w pięć lat

To ostatnia emisja w ramach obowiązującego prospektu. Bank złożył już w KNF nowy prospekt i nowy projekt emisji obligacji.

2013-04-09 PC Guard wydłużył zapisy

Zamiast do minionego poniedziałku zapisy można składać do najbliższej środy. Emisja dojdzie do skutku, jeśli zebranych zostanie co najmniej 5 mln zł (wcześniej zakładano 7 mln zł).

2013-04-10 Obligacje stałokuponowe z wyższym zyskiem, ale i ryzykiem

Przeciętne oprocentowanie notowanych na Catalyst obligacji korporacyjnych ze stałym kuponem jest już o 1,86 pkt proc. wyższe od papierów zmiennokuponowych.

2013-04-04 Nowa emisja PCC Rokita - 19,8 proc. netto w trzy lata

Do 11 kwietnia trwają zapisy w kolejnej emisji publicznej firmy chemicznej PCC Rokita. Zapisy przyjmowane są już od 100 złotych. Oprocentowanie jest stałe i wynosi 7,5 proc.

2013-04-02 Zapowiedź najważniejszych wydarzeń kwietnia na Catalyst

Wysyp prywatnych emisji małych emitentów i dwie publiczne - to tylko na początek miesiąca. Tym razem obejdzie się bez emocji związanych z wykupem zapadających serii.

2013-03-28 Podsumowanie tygodnia: Triumf podejrzliwości

Rynek wrócił do nastawienia znanego z wakacji i jesieni ubiegłego roku i podejrzliwie traktuje każdą informację. Co nie znaczy, że bez zasadnie.