poniedziałek, 20 maja 2019

Newsroom

Analiza AOW Faktoring

Remigiusz Iwan, Rynekobligacji.com | 17 października 2016
"Pod kątem przewidywalności i powtarzalności biznesu AOW Faktoring, wydaje się, że obligacje korporacyjne są właściwym źródłem finansowania dla spółki."

UWAGA! Pełna treść analizy dostępna jest dla zalogowanych użytkowników, którzy przy rejestracji wybrali opcję bezpłatną. Użytkownicy, którzy wybrali rejestrację płatną, muszą mieć wykupiony abonament NEWSY I ANALIZY. Przejdź do CENNIKA.


Podsumowanie

AOW Faktoring to spółka działająca od 1993 roku, a od 2002 roku zajmująca się faktoringiem dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Właścicielami firmy i zarazem osobami tworzącymi zarząd są Julian Kinkel (ojciec) i Michał Kinkel (syn), osoby o bardzo dużym doświadczeniu w branży faktoringu. Uzupełnieniem rodzinnego charakteru firmy jest 12-osobowa kadra, legitymująca się długim stażem pracy, a co za tym idzie, również odpowiednim doświadczeniem. Właściciele z pełnym zaangażowaniem działają w spółce, zabezpieczeniem kredytów bankowych AOW Faktoring są między innymi ich prywatne nieruchomości. Osoby znane zarządowi finansują spółkę poprzez systematyczny zakup jej weksli (stałe finansowanie w kwocie około 10 mln zł), co również pozytywnie świadczy o reputacji właścicieli i samej spółki.

Spadające stopy procentowe są trudnym środowiskiem dla działalności faktoringowej, powodują bowiem konieczność obniżania prowizji, czyli spadek przychodów i zysków. AOW Faktoring radzi sobie z tym poprzez trzymanie kosztów pod kontrolą oraz stopniowe zwiększanie wartości udzielonego faktoringu. Po pogorszeniu w 2014 roku, wyniki AOW są stabilne i można je określić jako dobre...

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o AOW Faktoring S.A.

Więcej wiadomości kategorii Analizy

 • Raport miesięczny DM NWAI (kwiecień 2019)

  16 maja 2019
  Obroty w kwietniu na rynku Catalyst ukształtowały się na poziomie 189,52 mln zł, czyli o 4,62 mln zł więcej niż średnia z ostatnich 12 miesięcy. Taka wartość obrotów oznaczała 11 proc. spadek w porównaniu do poprzedniego miesiąca i najmniejsze obroty w 2019 roku.
  czytaj więcej
 • Sytuacja największych deweloperów mieszkaniowych z Catalyst po I kw. 2019

  10 maja 2019
  Sprzedaż mieszkań analizowanych deweloperów spadła w 2018 r. o 14,5 proc. w stosunku do roku poprzedniego jednak należy mieć na uwadze, że 2017 r. był okresem największego prosperity branży deweloperskiej. Zestawiając sprzedaż 2018 r. z wolumenem kontraktacji osiągniętym w 2016 r. okazuje się, że ubiegły rok był pod względem sprzedaży lepszy.
  czytaj więcej
 • Sprzedaż mieszkań ma się dobrze

  07 października 2016
  Po trzech kwartałach liczba lokali zakontraktowanych przez obecnych na Catalyst deweloperów sięga co najmniej 15,1 tys. wobec niespełna 12,8 tys. przed rokiem. W samym III kwartale deweloperzy też nie mieli się czego wstydzić.
  czytaj więcej
 • Wyższe zadłużenie firm pożyczkowych

  07 października 2016
  Wbrew powtarzanym opiniom to nie program 500+ hamuje rozwój branży, lecz jej wcześniejsze uregulowanie i poddanie nadzorowi ze strony KNF.
  czytaj więcej

Emisje