środa, 29 maja 2024

Jak działamy?

Obligacje.pl to serwis skierowany w stronę inwestorów indywidualnych, a poświęcony w całości inwestycjom w instrumenty dłużne, z obligacjami korporacyjnymi, bankowymi i komunalnymi na czele.

Każdego dnia redakcja Obligacje.pl przetwarza informacje, które mogą zainteresować posiadaczy obligacji lub przyszłych inwestorów. Analizujemy sprawozdania finansowe emitentów obligacji, przeprowadzamy wywiady z zarządami firm, przygotowujemy niezależne analizy lub zlecamy ich przygotowanie autorom zewnętrznym. Informujemy także o przygotowywanych i zakończonych emisjach obligacji – w formie artykułów prasowych lub komercyjnego mailingu, jeśli jest to emisja publiczna. Ponadto publikujemy także komentarze, raporty analityczne i opinie innych ekspertów – analityków domów maklerskich, prawników, zarządzających funduszami obligacji.

Na stałe współpracujemy z redakcjami Parkietu i Pulsu Biznesu, okazjonalnie nasze artykuły lub wypowiedzi ekspertów serwisu, można znaleźć także w innych tytułach i mediach.

Ponadto przygotowaliśmy zestaw użytecznych narzędzi. Każda z notowanych obligacji została przez nas opisana, w każdej chwili można sprawdzić ich oprocentowanie, ważne daty z nimi związane (np. wypłaty odsetek) oraz wyszukać papiery pod kątem wybranych przez siebie kryteriów (np. wysokości oprocentowania, rodzaju zabezpieczenia czy branży, w której działa emitent). Dzięki kalkulatorom można precyzyjnie obliczyć rentowność inwestycji, a w kalendarium sprawdzić najbliższe (i dalsze również) wydarzenia.

Część treści i narzędzi dostępna jest tylko po dokonaniu rejestracji. Dzięki niej użytkownicy uzyskują dostęp m.in. do alertów informacyjnych i cenowych, zostaną też powiadomieni o zbliżających się ważnych datach dotyczących obligacji, które uznali za ważne dla siebie. Ponadto zarejestrowani użytkownicy zyskują dostęp do aktualnych i historycznych wskaźników zadłużenia i płynności finansowej emitentów obligacji oraz możliwość ich porównywania i segregowania. Analizy spółek, artykuły zawierające ekskluzywne treści, które mogą mieć istotny wpływ na postrzeganie emitentów obligacji, a także komentarze dotyczące ich sprawozdań finansowych także dostępne są tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Serwis Obligacje.pl stale rozbudowuje ofertę, w niedalekiej przyszłości poinformujemy o kolejnych możliwościach korzystania z naszych usług i wiedzy.