czwartek, 29 lipca 2021

Jak działamy?

Obligacje.pl to serwis skierowany w stronę inwestorów indywidualnych, a poświęcony w całości inwestycjom w instrumenty dłużne, z obligacjami korporacyjnymi, bankowymi i komunalnymi na czele.

Każdego dnia redakcja Obligacje.pl przetwarza informacje, które mogą zainteresować posiadaczy obligacji lub przyszłych inwestorów. Analizujemy sprawozdania finansowe emitentów obligacji, przeprowadzamy wywiady z zarządami firm, przygotowujemy niezależne analizy lub zlecamy ich przygotowanie autorom zewnętrznym. Informujemy także o przygotowywanych i zakończonych emisjach obligacji – w formie artykułów prasowych lub komercyjnego mailingu, jeśli jest to emisja publiczna. Ponadto publikujemy także komentarze, raporty analityczne i opinie innych ekspertów – analityków domów maklerskich, prawników, zarządzających funduszami obligacji.

Na stałe współpracujemy z redakcjami Parkietu i Pulsu Biznesu, okazjonalnie nasze artykuły lub wypowiedzi ekspertów serwisu, można znaleźć także w innych tytułach i mediach.

Ponadto przygotowaliśmy zestaw użytecznych narzędzi. Każda z notowanych obligacji została przez nas opisana, w każdej chwili można sprawdzić ich oprocentowanie, ważne daty z nimi związane (np. wypłaty odsetek) oraz wyszukać papiery pod kątem wybranych przez siebie kryteriów (np. wysokości oprocentowania, rodzaju zabezpieczenia czy branży, w której działa emitent). Dzięki kalkulatorom można precyzyjnie obliczyć rentowność inwestycji, a w kalendarium sprawdzić najbliższe (i dalsze również) wydarzenia.

Część treści i narzędzi dostępna jest tylko po dokonaniu rejestracji. Dzięki niej użytkownicy uzyskują dostęp m.in. do alertów informacyjnych i cenowych, zostaną też powiadomieni o zbliżających się ważnych datach dotyczących obligacji, które uznali za ważne dla siebie. Ponadto zarejestrowani użytkownicy mogą sprawdzić, które obligacje trafiły do portfeli funduszy inwestycyjnych i emerytalnych, zyskują dostęp do aktualnych i historycznych wskaźników zadłużenia i płynności finansowej emitentów obligacji oraz możliwość ich porównywania i segregowania. Analizy spółek, artykuły zawierające ekskluzywne treści, które mogą mieć istotny wpływ na postrzeganie emitentów obligacji, a także komentarze dotyczące ich sprawozdań finansowych także dostępne są tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Użytkownicy, którzy są zainteresowani uzyskaniem informacji o aktualnych ofertach emisji obligacji mogą zarejestrować się i uzyskać darmowy dostęp do serwisu przez okres promocyjny (więcej na ten temat w regulaminie promocji). Ich dane kontaktowe zostaną udostępnione organizatorom emisji obligacji, którzy podpisali z Obligacje.pl umowy o współpracy.

Dostęp do informacji o aktualnych prywatnych emisjach obligacji jest limitowany przez ustawę o ofertach publicznych – informacje tego typu nie mogą być kierowane do nieoznaczonego adresata, a oznaczonych odbiorców nie może być więcej niż 149. Dlatego właśnie zainteresowanych udziałem w emisjach prywatnych prosimy o pozostawienie danych kontaktowych w formularzu rejestracyjnym i skorzystanie z darmowego dostępu do wszystkich naszych stron.

Serwis Obligacje.pl stale rozbudowuje ofertę, w niedalekiej przyszłości poinformujemy o kolejnych możliwościach korzystania z naszych usług i wiedzy.

Emisje