środa, 29 maja 2024

Catalyst

 • Nowe obligacje MCI Management trafiły na GPW

  29 maja 2024
  W pierwszych giełdowych transakcjach pochodzące z kwietniowo-majowej oferty papiery MCM1127 wyceniano średnio po 100,04 proc. nominału.
  czytaj więcej
 • Wyższa płynność gotówkowa Grenevii

  29 maja 2024
  Po ponad rocznej przerwie przechodząca transformację grupa ponownie zaczęła wykazywać przewagę gotówki nad krótkoterminowymi zobowiązani.
  czytaj więcej
 • PragmaGO najmocniej zadłużona od pięciu lat

  29 maja 2024
  W pogoni za wzrostem biznesu, który przekłada się na wyraźnie lepsze wyniki finansowe, faktoringowo-pożyczkowa grupa zwiększyła dług netto w okolice 2,5-krotności kapitałów własnych.
  czytaj więcej
 • Nieustanny wzrost zadłużenia Cavatiny Holding

  29 maja 2024
  Mocniejsze wejście na rynek mieszkaniowy na razie nie przynosi efektów w postaci wzmocnienia bilansu deweloperskiej grupy, stąd nadal pozostaje ona pod niekorzystnym wpływem braku dezinwestycji z aktywów komercyjnych.
  czytaj więcej
 • Coraz mniej kredytów w BBS Banku

  28 maja 2024
  Bałtycki Bank Spółdzielczy w Darłowie wyraźnie poprawił zeszłoroczne dochody odsetkowe i zwiększył nadpłynność. Lecz pod względem współczynników wypłacalności nadal sporo dzieliło go od rynkowej średniej.
  czytaj więcej
 • Bilateralna emisja Bestu trafiła na Catalyst

  28 maja 2024
  Windykacyjna spółka wprowadziła do giełdowego obrotu warte 20 mln zł papiery dłużne, które wyemitowała w lutym do funduszy zarządzanych przez Quercus TFI.
  czytaj więcej
 • PGE zwiększyła finansowanie krótkoterminowym długiem

  28 maja 2024
  Poniesione w I kwartale wydatki sprawiły, że koncern odnotował wyraźny odpływ gotówki przy równoczesnym wzroście krótkoterminowego zadłużenia do rekordowych 7,5 mld zł.
  czytaj więcej
 • Echo Investment mocniej zadłużone

  28 maja 2024
  Duże wydatki z I kwartału zwiększyły dług netto deweloperskiej grupy do niemal 2,2 mld zł, w wyniku czego zbliżył się on do górnej granicy celu, jaki stawia przed sobą Echo. Z poprawą przyjdzie prawdopodobnie poczekać do czasu kolejnych dezinwestycji z aktywów komercyjnych.
  czytaj więcej
 • Udany początek roku dla Voxela

  28 maja 2024
  Diagnostyczna grupa zwiększyła wynik EBITDA o 23 proc. r/r do 37,5 mln zł w I kwartale. Wyższe zyski pozwoliły częściowo zamortyzować wzrost zadłużenia, wynikający z wydatków inwestycyjnych i wzrostu zapotrzebowania na kapitał obrotowy.
  czytaj więcej
 • Delewarowanie Marvipolu przed emisją

  28 maja 2024
  Wobec znaczącego napływu zaliczek deweloper wygenerował 48,6 mln zł cash flow operacyjnego w I kwartale, co jeszcze przed kwietniową emisją obligacji pozwoliło mu na utrzymanie mocnej pozycji płynnościowej i na kolejną redukcję długu netto.
  czytaj więcej