niedziela, 28 lutego 2021

Komentarze

 • Podsumowanie tygodnia: Przyspieszenie wyprzedaży

  26 lutego 2021
  Choć skokowy wzrost rentowności obligacji robi spore wrażenie, w istocie jest tylko obrazkiem, od którego zdążyliśmy odwyknąć. Wzrost rentowności o 40 punktów od historycznego dna to za mało, żeby mówić o zmianie trendu.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: O przejęciu trochę inaczej

  19 lutego 2021
  W ciągu dwóch lat Echo zapracowało na tytuł najbardziej zadłużonego dewelopera na Catalyst. Zamiast odchudzić długi, przejmuje rywala… z gotówką na kontach i niskimi wskaźnikami zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Raport miesięczny DM NWAI (styczeń 2021)

  16 lutego 2021
  Pod względem obrotu styczeń był niezwykle dobrym miesiącem dla Catalyst. Obroty wyniosły aż 285,3 mln zł wobec 222,4 mln zł w grudniu.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Skutki obniżonego oprocentowania

  12 lutego 2021
  Sprzedaż obligacji oszczędnościowych sięgnęła w styczniu 3,16 mld zł i był to drugi co do wielkości wynik w historii, przy czym rekord pochodzi z kwietnia 2020 r., kiedy inwestorzy otwierali portfele przed ogłoszonym z wyprzedzeniem obniżeniem oprocentowania obligacji w maju.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Zerowa rentowność czyli niewykorzystana okazja

  05 lutego 2021
  W tym tygodniu resort finansów po raz pierwszy pozyskał dwuletnie finansowanie w złotych z zerową rentownością. Pozornie resort korzysta z hossy na rynku długu, w praktyce wygląda na to, że przegapił okazję.
  czytaj więcej
 • Game over dla obligacji skarbowych - komentarz Saxo Banku

  02 lutego 2021
  W I kw. inwestorzy muszą być gotowi na dwa możliwe scenariusze. Albo rynek nadal będzie potrzebował bodźców, albo silne ożywienie zmusi władze do ograniczania działań pobudzających gospodarkę. W obydwu przypadkach twórcy polityki mogą popełnić błąd, za który zapłaci rynek obligacji.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: WIBID na minusie

  29 stycznia 2021
  Dwa największe banki w Polsce w praktyce zaniechały przyjmowania depozytów od osób fizycznych, po tym jak wcześniej lokat odmówiono przedsiębiorstwom. Skutki mogą sięgać dalej niż na rynek obligacji.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Dwa tygodnie i nic

  22 stycznia 2021
  Ponad dwa tygodnie temu rentowność amerykańskich obligacji wybiła się na nowe – wyższe poziomy – co nie spotkało się z większą reakcją innych rynków. Choć, w odróżnieniu od wcześniejszych jednodniowych ekscesów, teraz rentowność utrzymuje się już trzeci tydzień.
  czytaj więcej
 • Raport miesięczny DM NWAI (grudzień 2020)

  20 stycznia 2021
  Całkowite obroty na Catalyst w grudniu wyniosły 222,44 mln zł wobec 223,8 mln zł w listopadzie oraz 193,59 mln zł w grudniu ubiegłego roku. Średni obrót z ostatnich dwunastu miesięcy był praktycznie równy obrotowi z grudnia i wyniósł 221,4 mln zł.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: I pół procent kusi

  15 stycznia 2021
  Ministerstwo Finansów sprzedało obligacje trzymiesięczne za 10,6 mld zł w 2020 roku, a ich sprzedaż wzrosła w drugiej połowie roku, gdy oprocentowanie spadło do 0,5 proc. (wcześniej 1,5 proc.). Czy to już desperacja?
  czytaj więcej

Emisje