piątek, 04 grudnia 2020

Komentarze

 • Podsumowanie tygodnia: Obligacje inflacyjne wciąż mają wzięcie

  27 listopada 2020
  Od początku roku do końca września zadłużenie skarbu państwa w obligacjach oszczędnościowych sprzedawanych inwestorom indywidualnym wzrosło o 11,5 mld zł (prawie 42 proc.). Przy czym za prawie 85 proc. tego wzrostu odpowiadają obligacje indeksowane inflacją.
  czytaj więcej
 • Hossa na obligacjach rynków wschodzących jeszcze się nie skończyła – komentarz Saxo Banku

  27 listopada 2020
  W efekcie pandemii zmienność na rynkach znacznie wzrosła. Mimo iż wiele aktywów nadal znajduje się na drodze do ożywienia, niektóre już zdołały solidnie się odbić. Szczególne odbicie odnotowały obligacje z rynków wschodzących, przez co wiele osób zastanawia się, czy dalszy wzrost jest jeszcze możliwy.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Światowy dług coraz większy

  23 listopada 2020
  Poziom światowego długu sięgnie na koniec roku 365 proc. PKB – podał Institute of International Finance. Kwotę długu na koniec września podliczono na 272 bln dolarów, a do końca roku ma to być 275 bln. Rynki nic sobie z tych statystyk nie robią.
  czytaj więcej
 • Raport miesięczny DM NWAI (październik 2020)

  17 listopada 2020
  W październiku obroty na Catalyst wyniosły 241,21 mln zł wobec 180,94 mln zł przed miesiącem i 280,5 mln zł w ubiegłym roku. Wygenerowany obrót jest o 27,3 mln zł większy niż średnia za ostatnie 12-miesięcy.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Syndrom Pfizera

  13 listopada 2020
  Konferencja Pfizera odcisnęła ślad także na rynku obligacji – rentowności amerykańskich obligacji wspięła się na krótko to najwyższego poziomu od 20 marca (panicznego rajdu wyprzedaży kończącego kilkutygodniowy okres niepokojów rynkowych).
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Rozchwiane rentowności

  06 listopada 2020
  Amerykańskie obligacje po mocnej korekcie rentowności trwającej do czwartku, w piątek znów taniały. W Europie rentowności trzymają poziom w przypadku krajów o wysokim ratingu i spadają w innych miejscach (prócz rzecz jasna Turcji).
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Zielona przystań

  30 października 2020
  Inwestorzy wybierają obligacje skarbowe jako sposób na ochronę środków wycofywanych pospiesznie z rynków akcji. Ryzyko dla papierów korporacyjnych rośnie, ale wyjątkiem mogą okazać się zielone i zrównoważone emisje.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Całkiem pod prąd

  23 października 2020
  Zapowiedź przemiany PGE z największego truciciela w zieloną spółkę wpisuje się w globalny trend odchodzenia od paliw kopalnych na rzecz energetyki odnawialnej, który wymaga jednak gigantycznych nakładów już rekordowo zadłużonego świata.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Zmiana warty

  16 października 2020
  Wrześniowe wyniki sprzedaży obligacji oszczędnościowych wskazują na powrót ich popularności do rozmiarów sprzed pandemii. Różni się nieco struktura sprzedaży, ale 2,2 mld zł i wzrost o 77 proc. narastająco – robią wrażenie.
  czytaj więcej
 • Raport miesięczny DM NWAI (wrzesień 2020)

  15 października 2020
  Całkowite obroty na Catalyst wyniosły we wrześniu 180,94 mln zł, aż 59,2 mln zł mniej od 12-miesięcznej średniej. Jednocześnie były one niższe o 10,5 proc. niż w sierpniu oraz o 34,3 proc. niższe r/r.
  czytaj więcej

Emisje