sobota, 09 grudnia 2023

Komentarze

 • Podsumowanie tygodnia: Czas na kontrę

  08 grudnia 2023
  W 2023 r. emitenci skierowali do inwestorów indywidualnych 32 emisje obligacji na podstawie prospektów emisyjnych. To nawiązanie do najlepszych dla rynku lat 2016-17, kiedy takich ofert było odpowiednio 33 i 31.
  czytaj więcej
 • RPP nie zmieniła stóp procentowych

  06 grudnia 2023
  Zgodnie z oczekiwaniami, na ostatnim w tym roku posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopę referencyjną na poziomie 5,75 proc.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Rynkowy zwrot

  01 grudnia 2023
  Najpierw wstępne odczyty inflacji potwierdziły kierunek spadkowy, a później odczyty PMI wskazały na słabnącą koniunkturę w Europie. W efekcie rentowności spadły. Nie wszystkie karty zostały jeszcze odkryte.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Rekordowy rok 2023

  24 listopada 2023
  Na całoroczne podsumowania jeszcze zbyt wcześnie, ale już dziś wiadomo, że 2023 r. okazał się najlepszym w historii pod względem wartości i liczby przeprowadzonych emisji obligacji korporacyjnych, z wyłączeniem banków, skierowanych do indywidualnych inwestorów na podstawie prospektów.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Nowe warunki już działają

  17 listopada 2023
  Do grupki emitentów zbierających zapisy od inwestorów indywidualnych dołączyły Echo Investment oraz Budlex. A ponieważ Developres wydłużył ofertę ze względów proceduralnych, w pewnym momencie łącznie aż pięciu emitentów prowadziło ogólnodostępną dystrybucję w jednym czasie. Rynek w rozkwicie.
  czytaj więcej
 • Raport miesięczny DM NWAI (październik 2023)

  17 listopada 2023
  W październiku obrót na Catalyst osiągnął 507,87 mln zł - powyżej 12-miesięcznej średniej (450,64 mln zł) i o 51,2 proc. od obrotów wygenerowanych we wrześniu.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Wzrost stawek WIBOR

  10 listopada 2023
  Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych, ale ponieważ wcześniej stawki WIBOR zdyskontowały kolejne cięcie, doszło do ich odbicia. I możliwe, że po skorygowaniu oczekiwań stawki WIBOR ustabilizują się przynajmniej na kilka miesięcy.
  czytaj więcej
 • NBP obniżył prognozę inflacji na przyszły rok

  08 listopada 2023
  Według najświeższej projekcji NBP, centralna ścieżka przyszłorocznego tempa wzrostu cen wynosi 4,7 proc. r/r wobec prognozowanych w lipcu 5,2 proc. r/r. W dłuższym horyzoncie inflacja może być jednak wyższa niż oczekiwano poprzednim razem.
  czytaj więcej
 • RPP nie zmieniła stóp procentowych

  08 listopada 2023
  Wbrew oczekiwaniom większości ekonomistów, Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła główną stopę procentową na poziomie 5,75 proc.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Worek z emisjami

  06 listopada 2023
  Ghelamco organizuje dodatkową emisję obligacji, Kredyt Inkaso rusza z zapisami dla inwestorów indywidualnych, swoją ofertę kieruje do nich także Developres. A to tylko projekty, w których inwestorzy indywidualni mogą wziąć udział w najbliższych dniach.
  czytaj więcej