wtorek, 10 grudnia 2019

Komentarze

 • Podsumowanie tygodnia: Nie wszystko co skarbowe tanieje

  06 grudnia 2019
  Tematem tygodnia stała się zapowiedź próby przejęcia kontroli nad Energą przez PKN Orlen. Akcjonariusze pokazali już co sądzą o planach przejmowania jednej spółki kontrolowanej przez skarb państwa przez drugą. Ale obligacje zareagowały nieznacznie.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Szybka ścieżka pobudzi rynek

  29 listopada 2019
  Już nie kilka miesięcy, ani nawet nie kilka tygodni, lecz zaledwie kilka dni mija od czasu zakończenia emisji obligacji do czasu wprowadzenia ich do notowań na Catalyst. Rekordzistą na razie jest Arche.
  czytaj więcej
 • Globalna sytuacja wspiera instrumenty dłużne

  25 listopada 2019
  Od początku roku inwestorzy zagraniczni, którzy z reguły dominowali na rynku długu, zredukowali stan posiadania w polskich obligacjach o 28 mld zł.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Sporo plusów, dwa minusy

  22 listopada 2019
  Zazwyczaj na niespłacone w terminie obligacje kładziemy krzyżyk. Praktyka rynku nie wskazywała zwykle, by obligatariusze mogli liczyć na zwrot choć części środków, a już na pewno nie szybko. Ale zdarzają się też wyjątki.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Cocosy nie dla drobnych

  15 listopada 2019
  Dyskusja na temat wprowadzenia do polskiego systemu finansowego możliwości emitowania przez banki contingent convertible bonds trwa od jakiegoś czasu, ale można z góry założyć, że jej efektem nie będzie poszerzenie możliwości inwestycyjnych dla indywidualnych inwestorów.
  czytaj więcej
 • Raport miesięczny DM NWAI (październik 2019)

  15 listopada 2019
  Obroty w październiku na rynku Catalyst ukształtowały się na poziomie 280,45 mln zł, czyli 62,36 mln zł więcej niż 12- miesięczna średnia. Były większe o 1,8 proc. w porównaniu do września i o 64,2 proc. wyższe niż przed rokiem.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Nieustające zmiany

  08 listopada 2019
  Wykres rentowności obligacji skarbowych z ostatnich miesięcy coraz bardziej przypomina haczyk wędkarski – rentowności, które spadały od października do końca wakacji, teraz są najwyżej od lipca.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: 9,5 proc. ze skarbówek

  31 października 2019
  Tyle wycisnął w ostatnich 12 miesiącach jeden z funduszy zarządzanych przez PZU wyspecjalizowany w inwestycjach w długoterminowe obligacje skarbowe. Wynik wspomogły decyzje Fed i EBC.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Odtykanie rynku

  25 października 2019
  Ghelamco Invest złożyło nowy prospekt emisyjny w tym z nadzieją na jego zatwierdzenie jeszcze w IV kwartale. W połowie listopada wejdzie w życie nowela ustawy o ofercie, co powinno zmobilizować rynek do przeprowadzania większej liczby emisji.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Obligacji życie po życiu

  18 października 2019
  Znowelizowana w tym tygodniu ustawa o ofercie publicznej może znacząco odmienić rynek obligacji w Polsce. To szansa na swojego rodzaju restart po wzmocnieniu systemów bezpieczeństwa. Nigdy jednak nie wiadomo, czy po restarcie system wstanie.
  czytaj więcej

Emisje