wtorek, 23 kwietnia 2019

Komentarze

 • Podsumowanie tygodnia: Nie taki słaby rynek pierwotny

  12 kwietnia 2019
  Wartość przeprowadzonych w I kwartale publicznych emisji obligacji wyniosła 125 mln zł i była o 15 mln zł niższa niż przed rokiem. Jeśli wyeliminować ze statystyk GetBack, różnicy nie było wcale.
  czytaj więcej
 • Raport miesięczny DM NWAI (marzec 2019)

  10 kwietnia 2019
  Obroty w marcu na rynku Catalyst ukształtowały się na poziomie 211,93 mln zł, czyli o 27,54 mln zł więcej niż średnia z ostatnich 12 miesięcy. Taka wartość obrotów oznaczała 23,7 proc. spadek w porównaniu do poprzedniego miesiąca i najmniejsze obroty w 2019 roku.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Bezpiecznie jak na Catalyst

  05 kwietnia 2019
  Przez ostatnich 12 miesięcy zanotowaliśmy na Catalyst trzy defaulty emisji o wartości do 2 mln zł plus kilka serii niewykupionych obligacji GetBacku. Gdyby nie przypadek windykatora, inwestycje na Catalyst mogłyby kojarzyć się z bezpieczeństwem.
  czytaj więcej
 • Prognozy Saxo Banku na II kwartał: Dlaczego w tym kwartale należy postawić na obligacje skarbowe?

  04 kwietnia 2019
  W ubiegłym miesiącu Rezerwa Federalna zareagowała wreszcie na wzrost prawdopodobieństwa globalnej recesji zdecydowanym złagodzeniem polityki, idąc w ślady europejskiego i chińskiego banku centralnego. To niekorzystna wiadomość dla i tak już delikatnej pozycji obligacji rynków wschodzących i obligacji korporacyjnych, w szczególności w obszarze wysokiej rentowności, jest to jednak dobry znak dla obligacji skarbowych.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Orlen znów ratuje rynek?

  29 marca 2019
  Udane emisje Kruka i Ghelamco z tego tygodnia sugerują, że fundusze inwestycyjne ponownie stały się głodne papierów dłużnych. Ten nieco zaskakujący wzrost apetytu można powiązać z wykupami w I kwartale.
  czytaj więcej
 • Najwyższy czas by byki rozpoczęły dywersyfikację – komentarz Saxo Banku

  29 marca 2019
  Od czasu kryzysu finansowego do całkiem niedawna inwestujący w akcje nie mieli powodu do dywersyfikacji portfeli za pomocą innych instrumentów. Ostatecznie hossa oznaczała utrzymującą się niską zmienność i wysokie zyski. Efekty uboczne przedłużonej hossy zaczynają być jednak coraz bardziej widoczne.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Coraz dłuższa lista zatrzymanych

  22 marca 2019
  Siedem z (co najmniej) jedenastu zatrzymań zarządów spółek, których obligacje były notowane na Catalyst, miało miejsce w ostatnich 12 miesiącach, choć większość spraw dotyczy działań odległych nawet o pięciu lat.
  czytaj więcej
 • Dlaczego Fed ma kluczowe znaczenie dla sprzecznych sygnałów z rynku obligacji? – komentarz Saxo Banku

  20 marca 2019
  Ten tydzień jest gorący: aż czternaście banków centralnych podejmuje decyzje w sprawie polityki pieniężnej. Rynek obligacji z największą uwagą śledzi amerykańską Rezerwę Federalną – traderzy z całego świata liczą na uzyskanie informacji, czy ich pozycjonowanie w odniesieniu do obligacji korporacyjnych i rynków wschodzących jest zasadne w kontekście coraz wolniejszego tempa światowego wzrostu gospodarczego.
  czytaj więcej
 • Pozytywna zmiana projektu ustawy o ofercie, w odpowiedzi na głosy rynku kapitałowego

  20 marca 2019
  Projekt nowelizacji ustawy o ofercie publicznej oraz niektórych innych ustaw z dnia 6 marca 2019 r., stanowiący modyfikację pierwotnej wersji projektowanych zmian ustawodawczych, uczestnicy rynku obligacji korporacyjnych z pewnością przyjmą z pewną ulgą. Po fali krytyki, jaką sektor poddał rozwiązania przewidziane w pierwotnym projekcie, ustawodawca postanowił uwzględnić część uwag środowiska profesjonalnego.
  czytaj więcej
 • Podsumowanie tygodnia: Nareszcie dobra zmiana

  15 marca 2019
  Jednym z nielicznych pozytywów związanych z historią GetBacku mogą być proponowany zmiany w prawie. Po latach narzekań ze strony inwestorów i oferujących, projektowana nowelizacja pozwoli na handel obligacjami po dacie wykupu.
  czytaj więcej

Emisje