czwartek, 30 maja 2024

Użytkownicy o nas

Serwis Obligacje.pl oceniam bardzo wysoko nie tylko ze względu na wysoki poziom merytoryczny ale również za obiektywizm i zwykłą ludzką życzliwość. Bedę polecał go znajomym szukającym obiektywnych informacji nt. obligacji.

Jan Szczesiak

 

Bardzo użyteczne wsparcie dla inwestycji w obligacje korporacyjne

Rafał Małecki

 

Pierwszy przystanek w poszukiwaniu w Internecie danych o rynku obligacji w Polsce.

Witold Radwański

 

Krótko treściwie, najważniejsze informacje, w sam raz dla ludzi zajętych innymi sprawami.

Janusz Ś.

 

Przede wszystkim, to co mi się bardzo podoba w serwisie to jego przejrzystość. Większość portali informacyjnych jest zapchana ogromem linków, odnośników i wielu nieprzydatnych informacji. Natomiast po obligacje.pl nawiguje się łatwo i przyjemnie.

Paweł

 

Portal Obligacje.pl rzeczywiście skutecznie przybliża rynek obligacji dla przeciętnego, poza instytucjonalnego, nie profesjonalnego inwestora, który chciałby wiedzieć więcej na temat samodzielnego inwestowania w bardziej ryzykowne instrumenty finansowe niż lokaty, depozyty, obligacje skarbowe i lokaty strukturyzowane.

O obligacjach dowiedziałem się wcześniej – m. in. z publikacji książkowych “Wig Pressu”. Jednakże nie natrafiłem na doradców klienta, maklerów, którzy proponowaliby i przybliżyliby mi procedury obrotu nimi. Dopiero informacje z państwa portalu, poparte kontaktem emailowym i telefonicznym z osobami go obsługującymi, odsłoniły mi pełnię, jak w praktyce można inwestować na tym dynamicznie rozwijającym się rynku.

Uważam, ze jest to dobry portal propagujący alternatywę dla drobnych inwestorów, niezadowolonych ze swoich inwestycji realizowanych przez pośredników finansowych, fundusze inwestycyjne itp.

Lech Grygorowicz

 

Portal obligacje.pl stanowi bardzo dobre źródło aktualnej wiedzy o rozwijającym się rynku długu. Osoby rozpoczynające przygodę na tym, stosunkowo młodym rynku, powinny zajrzeć do sekcji edukacyjnej - gdzie w przystępny sposób omówione są (wcale nie trywialne) mechanizmy specyficzne dla Catalyst. Trudne do przecenienia są aktualne analizy rynku - pisane zrozumiałym językiem i bardzo merytoryczne. Mam nadzieję, że serwis będzie rósł nadal i rozwijał się w tempie co najmniej takim jak sam rynek.

W. Machnik

 

Wasz portal jest wg mnie wzorcowym narzędziem - wąska specjalizacja (unikalna w kontakcie branży finansowej z klientem detalicznym, któremu najchętniej sprzedawałoby się "wszystko w jednym miejscu", bo podobno "klient tego chce"), surowa, wręcz purystyczna szata graficzna i layuot, brak marketingowej nachalności w formie i treści, powodują, że "używając" portalu mam poczucie, że jego twórcy działają konkretnie, wiarygodnie, są w 100proc. kompetentni, więc braków nie muszą maskować rozpraszającym opakowaniem, szanują mój czas i poświęconą uwagę.

Ponad połowę mojej klienckiej wiedzy o funkcjonowaniu obligacji korporacyjnych zaczerpnąłem z tego portalu i niemal całą moją wiedzę o krajowym rynku w tym obszarze. W innych miejscach internetu zabrałoby mi to z pewnością znacznie więcej czasu - poprzez poszukiwanie, odsiewanie, selekcjonowanie i scalanie natłoku informacji.

Krzysztof M.

 

Jest to moje podstawowe źródło informacji o rynku obligacji, korzystam przede wszystkim z analiz, komentarzy czy bieżących informacji nt. rynku, nowych emisji.

Bardzo pomocna jest też wyszukiwarka obligacji z rynku wtórnego. Z tego narzędzia korzystam najczęściej. Fajnymi narzędziami są też kalkulatory .

Robert Tryniszewski

 

Myślę, że dla wielu inwestorów tak jak dla mnie multimedialne gadżety i fajerwerki nie są ważne , a nawet czasem szkodliwe dlatego obecny wygląd jest wystarczający. Najważniejsza jest treść i tu musze przyznać jest to najlepszy portal w tym temacie. Szczególnie cenię go za codzienne komentarze i analizy.  - Dużo, Profesjonalnie i Konkretnie.

Poprawiłbym bazę oferowanych obligacji.

Wiesław Bogdański

 

Na waszą stronę zaglądam często, podobają mi się aktualne informacje z rynku, zawsze można sprawdzić aktualne i zakończone emisje, oraz doniesienia z rynku, podeprzeć się zdaniem specjalistów co do aktualnych emisji.

Dobrym pomysłem jest również podsumowanie całego tygodnia na różnych rynkach. Jesteście dobrym jakościowo serwisem, który z pewnością będzie zdobywał kolejnych wiernych inwestorów.

JP

 

Dość regularnie zaglądam na tę stronę i przyznam, że jest interesująca.

Jednakże zawiera dość konkretne informacje dot. rynku obligacji, ale dla bardziej zaawansowanych czytelników. Myślę, że dla tych odbiorców informacje mogłyby być jeszcze bardziej skondensowane. Natomiast dla mniej zorientowanych czytelników przydałyby się informacje bardziej ogólne i zawierające jednak czyjeś subiektywne opinie.

Zawsze chętnie czytam artykuły p. Emila Szwedy. Są ciekawe i pouczające. Takich więcej proszę....

Andrzej Chojka

 

Będąc osobą poszukującą relatywnie bezpiecznych inwestycji, których śledzenie nie zajmuje dużo czasu, muszę przyznać, że odkrycie możliwości inwestowania w obligacje korporacyjne było dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Stało się tak dzięki portalowi obligacje.pl (…).

Biorąc pod uwagę własne doświadczenia współpracy z różnymi instytucjami finansowymi, zachęcającymi do inwestowania, portal obligacje.pl cenię bardzo wysoko.

Jerzy Rejchert

 

Z mojej perspektywy Wasze mocne strony to:

  • komentarze (zwłaszcza p.Emila Szwedy) – konkretnie, na temat i zrozumiałym językiem i do tego duża wartość merytoryczna. Często czytuję komentarze akcyjne wszelkich analityków i naprawdę jest często tzw.”mowa trawa” natomiast u Was super.
  • aktualne oferty na rynku pierwotnym (zawsze przeglądam)
  • i część edukacyjna. To bardzo ważny temat – choć przyznam, że nie wszystko jest dla mnie zrozumiałe tak do końca.

Wojciech Machnik

 

Moja opinia na temat serwisu obligacje.pl jest jak najbardziej pozytywna. Moją szczególną uwagę zwracają wiadomości i opinie na temat poszczególnych emitentów (w tym analizy finansowe)zawarte w Newsroom, informacje na temat aktualnych ofert, kalendarium oraz kalkulator rentowności.

Jedyną rzeczą, której mi brakuje to dołączenie do części edukacyjnej informacji na temat sposobu wyliczania podstawowych wskaźników finansowych (w tym m.in. płynności, zadłużenia, zdolności do obsługi długu) oraz przedziałów w jakich te wskaźniki powinny się zawierać w zależności od branż.

Haradin