środa, 29 marca 2017

Newsroom

Fitch podniósł krajowy rating obligacji BZ WBK

msd | 04 sierpnia 2016
Agencja podniosła ocenę emisji niezabezpieczonych papierów dłużnych banku z AA-(pol) do AA(pol). Tak samo zmienił się długoterminowy rating krajowy.

Decyzja o podniesieniu ocen ma wymiar techniczny, wynika ze zmiany klasyfikacji ratingów krajowych przez agencję Fitch. O jeden stopień podniosła ona też krajowe oceny dla Banku Millennium, Eurobanku oraz Pekao Banku Hipotecznego. W pierwszym przypadku do A(pol), w dwóch kolejnych zaś do AA+(pol).

W tym samym komunikacie Fitch poinformował o obniżeniu długoterminowego ratingu w walucie lokalnej dla Banku Gospodarstwa Krajowego (z A do A-) oraz długoterminowej oceny dla jego obligacji (także do A-).

Zarówno BGK, jak i Bank Millennium oraz BZ WBK notowane są na Catalyst. Inwestorzy indywidualni praktycznie nie handlują papierami tych banków.

Więcej wiadomości o BZ WBK S.A., Bank Millennium S.A.

 • Bank Millennium z rekordowym zyskiem

  06 marca 2017
  Ubiegłoroczny skonsolidowany wynik netto banku, po przeszło 28-proc. wzroście, wyniósł 701 mln zł, czemu znacznie przysłużył się nadzwyczajny zysk ze sprzedaży udziałów Visy.
  czytaj więcej
 • Udane zakończenie roku w BZ WBK

  25 stycznia 2017
  W minionym kwartale zysk netto bankowej grupy wzrósł o dwie trzecie do 509,3 mln zł, co wynika jednak z wysokiej bazy kosztowej w poprzednim roku. W całym 2016 r., ze względu na podatek bankowy, wybronienie wyniku nie było możliwe.
  czytaj więcej
 • Fitch Ratings potwierdził oceny banków

  19 stycznia 2017
  Agencja podtrzymała długoterminowy rating mBanku i mBanku Hipotecznego na poziomie BBB. Ocena Banku Millennium pozostała zaś na dotychczasowym poziomie BBB-.
  czytaj więcej
 • Banki, zwłaszcza frankowe, mogą czekać wyższe wymogi kapitałowe

  16 stycznia 2017
  Komitet Stabilności Finansowej, któremu przewodniczy Adam Glapiński, prezes NBP, rekomenduje zwiększenie wagi ryzyka dla walutowych kredytów mieszkaniowych oraz nałożenia na wszystkie banki, także niezaangażowane w kredyty walutowe, dodatkowego bufora ryzyka systemowego.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje