wtorek, 30 maja 2017

Newsroom

Fitch podniósł krajowy rating obligacji BZ WBK

msd | 04 sierpnia 2016
Agencja podniosła ocenę emisji niezabezpieczonych papierów dłużnych banku z AA-(pol) do AA(pol). Tak samo zmienił się długoterminowy rating krajowy.

Decyzja o podniesieniu ocen ma wymiar techniczny, wynika ze zmiany klasyfikacji ratingów krajowych przez agencję Fitch. O jeden stopień podniosła ona też krajowe oceny dla Banku Millennium, Eurobanku oraz Pekao Banku Hipotecznego. W pierwszym przypadku do A(pol), w dwóch kolejnych zaś do AA+(pol).

W tym samym komunikacie Fitch poinformował o obniżeniu długoterminowego ratingu w walucie lokalnej dla Banku Gospodarstwa Krajowego (z A do A-) oraz długoterminowej oceny dla jego obligacji (także do A-).

Zarówno BGK, jak i Bank Millennium oraz BZ WBK notowane są na Catalyst. Inwestorzy indywidualni praktycznie nie handlują papierami tych banków.

Więcej wiadomości o BZ WBK S.A., Bank Millennium S.A.

 • BZ WBK obniżył sumę bilansową

  26 kwietnia 2017
  W I kwartale aktywa bankowej grupy spadły o 3,7 mld zł do 146,4 mln zł. Na skutek sezonowego odpływu depozytów przedsiębiorstw BZ WBK redukował między innymi zaangażowanie w bony NBP i należności od innych banków.
  czytaj więcej
 • Bank Millennium poprawia wyniki i adekwatność kapitałową

  25 kwietnia 2017
  W I kwartale przychody operacyjne bankowej grupy wzrosły o 7,4 proc. r/r do 579 mln zł. Ze względu na jednorazowe zdarzenia zysk netto rósł jednak znacznie wolniej.
  czytaj więcej
 • Bank Millennium z rekordowym zyskiem

  06 marca 2017
  Ubiegłoroczny skonsolidowany wynik netto banku, po przeszło 28-proc. wzroście, wyniósł 701 mln zł, czemu znacznie przysłużył się nadzwyczajny zysk ze sprzedaży udziałów Visy.
  czytaj więcej
 • Udane zakończenie roku w BZ WBK

  25 stycznia 2017
  W minionym kwartale zysk netto bankowej grupy wzrósł o dwie trzecie do 509,3 mln zł, co wynika jednak z wysokiej bazy kosztowej w poprzednim roku. W całym 2016 r., ze względu na podatek bankowy, wybronienie wyniku nie było możliwe.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje