poniedziałek, 15 lipca 2024

Newsroom

Fitch podniósł ratingi Banku Millennium

ems | 01 lipca 2024
Obligacje senioralne mają teraz ocenę BB+, taką samą notę wystawiono emitentowi dla emisji w walucie krajowej i w walutach obcych. Perspektywy ratingu pozostały „pozytywne”.

Podniesienie ratingów to efekt znaczącej poprawy pozycji kapitałowej i wynikającego z tego zakończenia planu naprawy. Zdaniem agencji ryzyka dla banku związane z kredytami w walutach obcych będą stopniowo spadać, natomiast podstawowa działalność wygeneruje dość zysków by neutralizować koszty prawne i koszty wakacji kredytowych.

Ocena BB to nomenklaturze agencji Fitch rating spekulacyjny. Jednak dodanie „+” oznacza, że od ratingu inwestycyjnego (BBB) Bank Millennium dzieli już tylko jedno oczko. Pozytywna perspektywa ratingu daje nadzieję, że zostanie od podniesiony w niedalekiej przyszłości.

Na Catalyst notowane są dwie serie obligacji Banku Millennium. Obydwie wyceniane są w pobliżu nominału wobec około 80 proc. przed rokiem. Niestety, nominał tych papierów to 500 tys. zł, co oznacza, że dla większości inwestorów indywidualnych są one niedostępne. 

Więcej wiadomości o Bank Millennium S.A.

Więcej wiadomości kategorii Ratingi