wtorek, 12 grudnia 2017

Newsroom

mBank z wyższym ratingiem od S&P

msd | 29 marca 2017
Agencja podniosła długoterminową ocenę banku z BBB do BBB+. Perspektywa nadanego ratingu jest negatywna.

Decyzja S&P Global Ratings o podniesieniu oceny podyktowana była wzrostem ratingu Commerzbanku, głównego akcjonariusza mBanku. Jego ocenę zmieniono bowiem z BBB+ na A-.

Równolegle do podniesienia oceny mBanku S&P podwyższył też do BBB+ rating euroobligacji emitowanych przez mFinance France, spółkę celową banku, która dwa tygodnie temu uplasowała sześcioletnie papiery na 200 mln CHF przy stałym kuponie ustalony na 1,005 proc.

Na Catalyst notowane są dwie serie podporządkowanego długu mBanku, łącznie na 1,25 mld zł. Rynek wycenia je z 3,75 i 3,61 proc. rentowności przy terminach spłaty przypadających odpowiednio w 2023 i 2025 r. (bank ma też opcję wcześniejszej spłaty).

Więcej wiadomości o mBank S.A.

 • Skonsolidowany zysk netto mBanku wzrósł o 26,3 proc. r/r

  26 października 2017
  W III kwartale bankowa grupa zanotowała 291,4 mln zł zysku netto, co zawdzięcza między innymi historycznie najwyższym przychodom podstawowym. Współczynniki kapitałowe, mimo spadku w ostatnich dwóch kwartałach, wciąż pozostawały wyraźnie powyżej wymaganych.
  czytaj więcej
 • Wysyp bankowych emisji

  20 października 2017
  Uplasowane właśnie obligacje Pekao i PKO BP, to tylko dwie z wielu emisji bankowego długu ostatnimi czasy. Od początku II półrocza giełdowe banki pozyskały co najmniej 8,6 mld zł z papierów dłużnych, w tym ponad 43 proc. to obligacje podporządkowane.
  czytaj więcej
 • mBank zarobił więcej na podstawowej działalności

  27 lipca 2017
  Współczynniki kapitałowe na koniec czerwca znalazły się nieco niżej niż w marcu, ale wciąż znacznie wyżej niż przed rokiem.
  czytaj więcej
 • mBank ponownie poprawił wskaźniki wypłacalności

  27 kwietnia 2017
  Obniżenie ekspozycji na ryzyko przy jednoczesnym wzroście kapitałów pozwoliło bankowej grupie wykazać 21,6 proc. łącznego współczynnika kapitałowego i 18,8 proc. współczynnika kapitału podstawowego Tier I.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje