wtorek, 18 czerwca 2019

Newsroom

Moody’s podniósł rating Banku Millennium

msd | 18 października 2018
Długoterminowy rating depozytów banku został podniesiony o jedno oczko, z Baa3 do Baa2. Jego perspektywa pozostała pozytywna.

Nadany bankowi długoterminowy rating depozytów jest drugą od dołu oceną wśród tych o charakterze inwestycyjnym w na skali stosowanej przez agencję Moody’s. To druga podwyżka ratingu Mllennium od tej agencji w relatywnie krótkim czasie. Do grudnia 2017 r. Moody’s oceniał bowiem bank na Ba1, co z kolei było najwyższą oceną w kategorii ratingów nieinwestycyjnych.

Razem z długoterminową oceną depozytów agencja Moody’s podniosła także pozostałe ratingi Banku Millennium. Jego krótkoterminowa ocena depozytów wzrosła z Prime-3 do Prime-2, a ocena indywidualna (BCA) została podniesiona z ba2 do ba1. Ponadto długoterminowa ocena ryzyka kontrahenta (CRA) została poprawiona z Baa2(cr) do Baa1(cr).

Na Catalyst notowane są dwie serie obligacji banku. Seria MIL0420 to papiery senioralne, oprocentowane na 1 pkt proc. ponad WIBOR 6M, którymi po raz ostatni handlowano w czerwcu (102 proc. nominału). Z kolei seria MIL1227 to papiery podporządkowane z jednostkowym nominałem 500 tys. zł, które w ostatniej transakcji, sprzed trzech tygodni, wyceniano na 101 proc. Oznacza to 3,76 proc. rentowności brutto przy założeniu przedterminowego wykupu w 2022 r. 

Więcej wiadomości o Bank Millennium S.A.

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje