poniedziałek, 25 marca 2019

Newsroom

Moody’s podniósł rating Banku Millennium

msd | 18 października 2018
Długoterminowy rating depozytów banku został podniesiony o jedno oczko, z Baa3 do Baa2. Jego perspektywa pozostała pozytywna.

Nadany bankowi długoterminowy rating depozytów jest drugą od dołu oceną wśród tych o charakterze inwestycyjnym w na skali stosowanej przez agencję Moody’s. To druga podwyżka ratingu Mllennium od tej agencji w relatywnie krótkim czasie. Do grudnia 2017 r. Moody’s oceniał bowiem bank na Ba1, co z kolei było najwyższą oceną w kategorii ratingów nieinwestycyjnych.

Razem z długoterminową oceną depozytów agencja Moody’s podniosła także pozostałe ratingi Banku Millennium. Jego krótkoterminowa ocena depozytów wzrosła z Prime-3 do Prime-2, a ocena indywidualna (BCA) została podniesiona z ba2 do ba1. Ponadto długoterminowa ocena ryzyka kontrahenta (CRA) została poprawiona z Baa2(cr) do Baa1(cr).

Na Catalyst notowane są dwie serie obligacji banku. Seria MIL0420 to papiery senioralne, oprocentowane na 1 pkt proc. ponad WIBOR 6M, którymi po raz ostatni handlowano w czerwcu (102 proc. nominału). Z kolei seria MIL1227 to papiery podporządkowane z jednostkowym nominałem 500 tys. zł, które w ostatniej transakcji, sprzed trzech tygodni, wyceniano na 101 proc. Oznacza to 3,76 proc. rentowności brutto przy założeniu przedterminowego wykupu w 2022 r. 

Więcej wiadomości o Bank Millennium S.A.

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

 • Agencja INC Rating oceniła pięciu emitentów z Catalyst

  21 lutego 2019
  Agencja ratingowa wyspecjalizowana w podmiotach sektora publicznego oceniła pięć jednostek samorządu terytorialnego, w tym Warszawę, Kraków i województwo małopolskie.
  czytaj więcej
 • GTC z ratingiem inwestycyjnym w Izraelu

  14 lutego 2019
  Izraelska agencja ratingowa przyznała deweloperowi ocenę na poziomie A2.il dla spłaty zadłużenia w kwocie do 70 mln euro, które GTC może zaciągnąć na lokalnym rynku. Ocena ma właśnie charakter lokalny i odpowiada – także lokalnym – Aa2/AA na skali ratingowej innych agencji.
  czytaj więcej
 • Fitch obniżył rating Banku Pekao

  17 października 2018
  Niedługo po uplasowaniu podporządkowanych obligacji na 750 mln zł agencja obniżyła długoterminową ocenę banku z A- do BBB+.
  czytaj więcej
 • S&P podniósł rating Krakowa

  17 października 2018
  Długoterminowa ocena wiarygodności kredytowej Krakowa w walucie zagranicznej i lokalnej wzrosła z BBB+ do A-, wynika z informacji podanych na stronie agencji S&P Global Ratings.
  czytaj więcej

Emisje