sobota, 19 stycznia 2019

Newsroom

Obligacje korporacyjne na pół roku - przegląd

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 09 stycznia 2018
Wybór dłużnych papierów firm na około sześć miesięcy, to zwykle trudne zadanie. Krótki okres spłaty sprawia, że rentowności wielu emisji znajdują się w okolicach oprocentowania papierów skarbowych lub bankowych lokat, także krótkoterminowych.

Wygasające za około pół roku obligacje korporacyjne oferują średnio 3,6 proc. rentowności brutto. Papiery z dochodem sięgającym 6,9 proc. przeplatają się i z takimi, których rentowności są ujemne. Mniej niż dwie trzecie emisji jest w stanie pokonać inflację.

Poniżej przedstawiamy przegląd przykładowych obligacji wygasających za około sześć miesięcy. 

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Poradniki

 • Sześć pomysłów na wysoki procent z obligacji

  05 grudnia 2018
  W listopadzie przez Catalyst przeszła kolejna fala niechęci do ryzyka, widoczna we wzroście rentowności obligacji i spadku cen, który nie w każdym wypadku ma pokrycie w zmianie sytuacji samych emitentów. Ci którzy sądzą, że ryzyko warte jest podjęcia, mogą zrobić to taniej, niż kilka miesięcy wcześniej.
  czytaj więcej
 • Obligacje Getin Noble Banku za połowę ceny nominalnej

  30 listopada 2018
  Łowcy okazji już się pojawili, niektóre serie obligacji podporządkowanych GNB odbijały. Perspektywa osiągnięcia ponadprzeciętnych zwrotów przyciąga śmiałków, ostrożnych zaś cała sytuacja straszy.
  czytaj więcej
 • Jak chronić kapitał przed inflacją?

  05 grudnia 2017
  Skoro nie lokaty to może mieszkania na wynajem? Za drogie? To może obligacje skarbowe lub korporacyjne albo fundusze inwestycyjne? Oto przegląd pomysłów na ratowanie oszczędności przed inflacją.
  czytaj więcej
 • 8 proc. z obligacji? Tylko dla orłów

  22 września 2017
  Obligacje o ponadprzeciętnym oprocentowaniu wciąż znajdują amatorów chętnych do podjęcia ryzyka. Problem w tym, że nie wszyscy z nich zdają sobie z tego ryzyka sprawę.
  czytaj więcej

Emisje