wtorek, 16 stycznia 2018

Newsroom

Obligacje korporacyjne na pół roku - przegląd

Michał Sadrak, Obligacje.pl | 09 stycznia 2018
Wybór dłużnych papierów firm na około sześć miesięcy, to zwykle trudne zadanie. Krótki okres spłaty sprawia, że rentowności wielu emisji znajdują się w okolicach oprocentowania papierów skarbowych lub bankowych lokat, także krótkoterminowych.

Wygasające za około pół roku obligacje korporacyjne oferują średnio 3,6 proc. rentowności brutto. Papiery z dochodem sięgającym 6,9 proc. przeplatają się i z takimi, których rentowności są ujemne. Mniej niż dwie trzecie emisji jest w stanie pokonać inflację.

Poniżej przedstawiamy przegląd przykładowych obligacji wygasających za około sześć miesięcy. 

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Poradniki

 • Jak chronić kapitał przed inflacją?

  05 grudnia 2017
  Skoro nie lokaty to może mieszkania na wynajem? Za drogie? To może obligacje skarbowe lub korporacyjne albo fundusze inwestycyjne? Oto przegląd pomysłów na ratowanie oszczędności przed inflacją.
  czytaj więcej
 • 8 proc. z obligacji? Tylko dla orłów

  22 września 2017
  Obligacje o ponadprzeciętnym oprocentowaniu wciąż znajdują amatorów chętnych do podjęcia ryzyka. Problem w tym, że nie wszyscy z nich zdają sobie z tego ryzyka sprawę.
  czytaj więcej
 • Ile naprawdę można zarobić na obligacjach firm?

  18 września 2017
  Średnie oprocentowanie obligacji oferowanych detalicznym inwestorom na podstawie prospektów emisyjnych (emisje publiczne) wyniosło 5,71 proc. w okresie ostatnich 12 miesięcy.
  czytaj więcej
 • Filozofia konsekwentnego inwestowania popłaca

  31 lipca 2017
  Inwestorom niejednokrotnie reklamowane są strategie czy produkty inwestycyjne, które w przeszłości wygenerowały spory zysk. Problem jednak w tym, że historyczne wyniki nie gwarantują, że w przyszłości one ponownie będą miały miejsce. Natomiast generowanie mniej spektakularnych, ale systematycznych zysków pozwala osiągnąć atrakcyjne wyniki w długim horyzoncie czasowym.
  czytaj więcej

Emisje