piątek, 24 listopada 2017

Newsroom

Obligacje korporacyjne w portfelach funduszy – najnowsze dane już dostępne

ben | 20 września 2016
Najnowsze dane dotyczące zaangażowania funduszy inwestycyjnych w poszczególne serie obligacji notowanych na Catalyst są już dostępne w serwisie Obligacje.pl.

Po przejrzeniu grubo ponad pół tysiąca sprawozdań finansowych polskich funduszy inwestycyjnych, obligacje korporacyjne, komunalne i bankowe, notowane na Catalyst, wyśledziliśmy w portfelach blisko 180 z nich.

Informacje te, dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników, można znaleźć w tabelach na podstronach dedykowanych poszczególnym seriom obligacji. Można tam trafić np. wpisując w wyszukiwarkę na stronie głównej kod pod jakim dana seria jest notowana.

Fundusze inwestycyjne mają obowiązek publikować sprawozdania finansowe dwa razy do roku – półroczne i roczne. Na przygotowanie i opublikowanie tych pierwszych mają czas do końca sierpnia, z czego w większości skwapliwie korzystają. Dlatego dane te dostępne są dopiero kilka miesięcy po zakończeniu okresu sprawozdawczego, którego dotyczą.

W najbliższym czasie przygotujemy tekst prezentujący wybrane statystyki związane z zebranymi przez nas danymi.

Więcej wiadomości kategorii Fundusze

 • Rosną zyski funduszy obligacji korporacyjnych

  08 listopada 2017
  W październiku średnia stopa zwrotu funduszy inwestycyjnych papierów dłużnych firm wyniosła 0,16 proc. Była nieco niższa niż w poprzednich miesiącach, ale to głównie zasługa jednego funduszu.
  czytaj więcej
 • 4 mld zł po raz pierwszy

  20 października 2017
  Na koniec września wartość aktywów netto funduszy inwestycyjnych polskich obligacji korporacyjnych wyniosła 17,846 mld zł. Jednocześnie po raz pierwszy zdarzyło się, że aktywa pojedynczego funduszu z tej kategorii przekroczyły 4 mld zł.
  czytaj więcej
 • Copernicus wydłuża likwidację funduszu obligacji korporacyjnych

  13 września 2016
  Ogłoszona we wrześniu 2014 r. likwidacja subfunduszu Dłużnych Papierów Korporacyjnych miała zakończyć się po dwóch latach. Teraz Towarzystwo daje sobie czas na dokończenie procesu do maja 2018 r., ponieważ – jak podano – zakończenie likwidacji w pierwotnym terminie wiązałoby się z koniecznością szybkiej i niekorzystnej wyprzedaży aktywów.
  czytaj więcej
 • Fundusze Arka rosną jak na drożdżach

  13 września 2016
  Sierpień przyniósł niewielki wzrost wartości aktywów netto funduszy polskich obligacji skarbowych. Pieniądze napływają, ale tylko do kilku z nich.
  czytaj więcej

Emisje