wtorek, 18 czerwca 2019

Newsroom

Obligacje korporacyjne w portfelach funduszy – najnowsze dane już dostępne

ben | 12 września 2018
Najnowsze dane dotyczące zaangażowania funduszy inwestycyjnych w poszczególne serie obligacji notowanych na Catalyst są już dostępne w serwisie Obligacje.pl.

Po przejrzeniu kilkuset sprawozdań finansowych polskich funduszy inwestycyjnych, obligacje korporacyjne, komunalne i bankowe oraz listy zastawne, notowane na Catalyst, wyśledziliśmy w portfelach 205 z nich. Poprzednio, tj. na koniec 2017 roku, było ich 215. Różnica bierze się głównie z tego, że cześć funduszy zamkniętych zaprzestała publikacji sprawozdań finansowych, co jest związane ze stanowiskiem KNF z wiosny tego roku.

Informacje te, dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników, można znaleźć w tabelach na podstronach dedykowanych poszczególnym seriom obligacji. Można tam trafić np. wpisując w wyszukiwarkę na stronie głównej kod pod jakim dana seria jest notowana.

Fundusze inwestycyjne mają obowiązek publikować sprawozdania finansowe dwa razy do roku – roczne i półroczne. Na przygotowanie i opublikowanie tych drugich mają czas do końca sierpnia, z czego w większości korzystają.

W najbliższym czasie przygotujemy tekst prezentujący wybrane statystyki związane z zebranymi przez nas danymi.

Więcej wiadomości kategorii Fundusze

Emisje