czwartek, 18 lipca 2019

Newsroom

P.A. Nova z wyższym zadłużeniem finansowym

msd | 13 września 2018
Po kwietniowej emisji obligacji i osłabieniu złotego dług netto dewelopersko-budowalnej grupy wzrósł w I półroczu o 33 mln zł do 397,6 mln zł.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o P.A. Nova S.A.

 • Bez zmian w P.A. Nova po I kwartale

  17 maja 2019
  Wskaźniki zadłużenia i płynności zmieniły się nieznacznie w porównaniu z grudniem, rachunek wyników przypomina zaś osiągnięcia grupy sprzed roku.
  czytaj więcej
 • P.A. Nova szykuje zmiany w strategii

  04 kwietnia 2019
  Dalszy rozwój grupa dewelopersko-budowlana planuje oprzeć o sprzedaż posiadanych obiektów inwestycyjnych (galerii handlowych), co powinno także obniżyć wskaźniki zadłużenia.
  czytaj więcej
 • P.A. Nova z niższym zyskiem

  23 listopada 2018
  Z powodu słabszego III kwartału po dziewięciu miesiącach zysk netto budowlano-deweloperskiej grupy spada o 15,4 proc. r/r do 21,6 mln zł. Znacznie mocniejszy spadek zaliczają natomiast przepływy operacyjne, czego skutkiem jest wyższe zadłużenie. Lecz niewidoczne w samych wskaźnikach.
  czytaj więcej
 • P.A. Nova debiutuje na Catalyst

  02 lipca 2018
  Budowlano-deweloperska spółka wprowadziła do obrotu wyemitowane w kwietniu dwuletnie niezabezpieczone obligacje, za które płaci WIBOR 3M plus 3,8 pkt proc.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Kwietniowa emisja Vantage Development trafiła na Catalyst

  17 lipca 2019
  Wrocławski deweloper wprowadził do giełdowego obrotu objęte przez 74 inwestorów 3,5-letnie niezabezpieczone papiery o wartości 45,37 mln zł.
  czytaj więcej
 • Catalyst niknie w oczach

  17 lipca 2019
  Od czterech lat systematycznie spada liczba spółek notowanych na Catalyst. Rynek wtórny daje coraz mniej możliwości dywersyfikacji obligacyjnego portfela, a o poprawę będzie trudno, ponieważ obligacje korporacyjne to coraz częściej domena inwestorów typu private debt.
  czytaj więcej
 • Vivid Games ze stratą w I półroczu

  13 września 2018
  Producent gier zanotował 2,88 mln zł skonsolidowanej straty netto oraz 6,25 mln zł jednostkowej straty – wynika z wstępnej informacji o wynikach za I połowę 2018 r. Spółka przyjęła też strategię na lata 2018-2020.
  czytaj więcej
 • Vantage Development obniżył dług netto

  12 września 2018
  Solidne przepływy operacyjne w I półroczu pozwoliły deweloperowi na redukcję zadłużenia finansowego, skup akcji oraz wypłatę dywidendy. Osiągnięte zyski pozwoliły natomiast odbudować kapitały własne po transakcjach z akcjonariuszami.
  czytaj więcej

Emisje