czwartek, 22 czerwca 2017

Newsroom

Rating Murapolu bez zmian

msd | 28 lipca 2016
Agencja EuroRating ponownie podtrzymała nadaną w styczniu ocenę dewelopera na poziomie BB z perspektywą stabilną.

Sam rating na poziomie BB oznacza „podwyższone ryzyko kredytowe” i wlicza się do ocen spekulacyjnych (oceny inwestycyjne kończą się na BBB-). Perspektywa, to zaś najbardziej prawdopodobny kierunek zmian w 12-miesięcznym horyzoncie. W tym przypadku EuroRating za najbardziej prawdopodobne uznaje więc utrzymanie oceny dewelopera.

To drugi przegląd styczniowej oceny Murapolu. Poprzedni miał miejsce w kwietniu. Spółka niezmiennie pozostaje jedynym emitentem na Catalyst (nie licząc dużych koncernów czy banków), który korzysta z zamówionego ratingu. 

W obrocie na Catalyst znajduje się pięć serii obligacji Murapolu, z czego trzy wygasają w tym roku – 6,65 mln zł w sierpniu i dwie emisje, warte łącznie 27,5 mln zł w listopadzie. 

Rynek wycenia papiery Murapolu w okolicach nominału. Kupujący mogą liczyć na 4,3 proc. rentowności brutto na seriach wygasających w listopadzie i 6,1 oraz 6 proc. na emisjach wygasających odpowiednio w kwietniu oraz październiku 2018 r. Dwie ostatnie serie, warte łącznie 52,49 mln zł, plasowane były w ramach programu publicznych emisji do 100 mln zł. Ważność prospektu wygasła w marcu. Na razie Murapol nie zdecydował się na jego ponowienie. 

Więcej wiadomości o Murapol S.A.

 • EuroRating potwierdził ocenę BB dla Murapolu

  25 maja 2017
  Ocena – podobnie jak poprzednio – ma stabilną perspektywę. Wśród minusów agencja wymienia uzależnienie od finansowania rynkowego i niewielkie szanse na dokapitalizowanie spółki przez akcjonariuszy, gdyby zaszła taka potrzeba.
  czytaj więcej
 • Sprzedaż mieszkań wciąż ma się dobrze

  11 kwietnia 2017
  W I kwartale notowani na Catalyst deweloperzy sprzedali 6,56 tys. lokali, czyli o 26,6 proc. więcej niż przed rokiem. Brak oznak spowolnienia prowadzić może do utrzymania wysokich apetytów na finansowanie długiem.
  czytaj więcej
 • Raport DM Navigator: Deweloperzy z Catalyst nie zwalniają tempa

  06 kwietnia 2017
  Wiodący deweloperzy z rynku Catalyst wykorzystują dobrą koniunkturę na rynku, poprawiając wolumeny sprzedaży i wyniki. Utrzymujące się pozytywne warunki makroekonomiczne wspierające popyt na mieszkania oraz duża aktualna i przygotowywana oferta deweloperów pozwalają sądzić, że w 2017 r. wyśrubują oni rekordy sprzedażowe, które przełożą się na rekordowe wyniki w latach 2017-2018.
  czytaj więcej
 • Wzrost zadłużenia Murapolu

  03 kwietnia 2017
  Wyższe zobowiązania finansowe były dla grupy paliwem do zwiększenia skali działalności. Ze względu na wewnętrzne reorganizacje trudno jednak o pełną porównywalność publikowanych danych, zwłaszcza z innymi spółkami deweloperskimi.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje