niedziela, 24 stycznia 2021

Newsroom

S&P obniżyła perspektywę ratingu Alior Banku

msd | 28 kwietnia 2020
Agencja ratingowa utrzymała długoterminową ocenę Aliora na poziomie BB, ale jej perspektywę zmieniła ze stabilnej do negatywnej.

Decyzja agencji S&P miała być podyktowana pandemią koronawirusa i jego potencjalnymi skutkami dla sektora bankowego, gospodarki oraz klientów Alior Banku.

Nadane bankowi „podwójne B” to rating nieinwestycyjny, nazywany też spekulacyjnym.

Krótkoterminowa ocena Aliora została utrzymana na poziomie B i także ma charakter nieinwestycyjny.

Na Catalyst znajduje się dziewięć serii obligacji Alior Banku, w tym osiem z nich to dług podporządkowany. Pochodzące z publicznych ofert prospektowych dla indywidualnych inwestorów papiery ALR0522 oraz ALR0524 wyceniane są po 100 proc. nominału, co daje odpowiednio 3,88 i 3,67 proc. rentowności brutto (3,80 i 3,55 proc. jeśli bank skorzysta z opcji call w 2021 r.). 

Więcej wiadomości o Alior Bank S.A.

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

 • Wyższy rating PGNiG

  13 stycznia 2021
  Agencja ratingowa EuroRating podwyższyła rating kredytowy spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. z BBB+ do A-. Perspektywa ratingu została zmieniona z pozytywnej na stabilną.
  czytaj więcej
 • Moody’s obniżył częśc ratingów Banku Pekao

  08 stycznia 2021
  Po przejęciu wybranych aktywów i zobowiązań Idea Banku agencja Moody’s potwierdziła oceny depozytów Banku Pekao, ale równocześnie ścięła mu ocenę indywidualną oraz długoterminową ocenę ryzyka kontrahenta.
  czytaj więcej
 • Rating PGE w dół

  22 grudnia 2020
  Agencja ratingowa EuroRating obniżyła rating kredytowy nadany spółce Polska Grupa Energetyczna S.A. (PGE) o jeden stopień z A- do BBB+. Perspektywa ratingu została zmieniona z negatywnej na stabilną.
  czytaj więcej
 • Moody’s podniósł ratingi długu trzech banków hipotecznych

  09 grudnia 2020
  Agencja Moody’s podniosła ocenę listów zastawnych ING Banku Hipotecznego i PKO Banku Hipotecznego do Aa1, a mBanku Hipotecznego do Aa2.
  czytaj więcej

Emisje