niedziela, 19 maja 2019

Newsroom

Vedia nie spłaciła obligacji

ems | 03 czerwca 2013
Termin spłaty papierów o wartości 4 mln zł minął w poniedziałek. Spółka zapłaciła tylko odsetki i zobowiązała się do zapłaty odsetek karnych za zwłokę.

   W komunikacie bieżącym Vedia podała, że planowała spłacić zapadające papiery dzięki wpływom z nowej emisji, ale uległa ona przesunięciu ze względu na brak zaudytowanych sprawozdań finansowych spółek z grupy (Vedia HK Ltd oraz New Dragon Electronic Limited). 

   Jednocześnie spółka zaangażowała środki obrotowe w realizacje zamówień - "rekordowo dużych w historii spółki" - na dostawy sprzętu.

   Spółka podała, że obligacje zamierza spłacić z napływających płatności ze sprzedaży magazynu, towaru, zwrotu VAT o łączenej wartości 4,05 mln zł, które mają napłynąć do 30 czerwca.

   Posiadacze obligacji otrzymali płatności odsetkowe (11 proc.), za każdy dzień zwłoki otrzymają zaś odsetki karne (11,5 proc.).

   Serwis Obligacje.pl zwracał uwagę na możliwe kłopoty ze spłatą obligacji, po raz ostatni przy okazji komentarza do wyników za I kwartał. 

Więcej wiadomości o Vedia S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Gwałtowny wzrost zadłużenia grupy Benefit Systems

  17 maja 2019
  Wraz z pierwszym zastosowaniem standardu MSSF 16 dług netto dostawcy kart MultiSport wzrósł w I kwartale o 732,8 mln zł do 847,7 mln zł. Zależnie od metody kalkulacji, w grę wchodzić mogłoby nawet naruszenie warunków emisji obligacji. Warte 70 mln zł papiery jednak i tak lada moment wygasają, a w kasie grupy na koniec marca było wystarczająco dużo gotówki, aby obsłużyć wykup.
  czytaj więcej
 • Lepsza sytuacja firm windykacyjnych w 2018 roku

  17 maja 2019
  Kredyt Inkaso i Kruk zwiększyły zadłużenie, ale – o czym wiemy – Kredyt Inkaso zdołało pozyskać finansowanie refinansujące zapadający dług. Best z kolei zadłużenie ogranicza.
  czytaj więcej
 • Czterokrotny wzrost obrotów na Catalyst

  03 czerwca 2013
  W maju wartość obrotów sesyjnych na Catalyst wzrosła do 321 mln zł wobec 73,2 mln zł przed rokiem - podała Giełda w komunikacie prasowym.
  czytaj więcej
 • Zysk e-Kancelarii z przeszacowania

  03 czerwca 2013
  Audytor nie kwestionuje wysokości zysku osiągniętego w 2012 r. (4 mln zł netto), ale zwraca uwagę, że metody jego osiągnięcia to przeszacowania, a nie realizacja kasowa.
  czytaj więcej

Emisje