czwartek, 13 czerwca 2024

Newsroom

BBI Development wprowadza kolejne obligacje

ems | 04 kwietnia 2012
Tym razem o wartości 35 mln zł wyemitowanych w dwóch seriach. Wartość nominalna tradycyjnie pozostaje wysoka (10 tys. zł), co może ograniczyć ich płynność na Catalyst.

   Obligacje zostały już przyjęte do depozytu przez KDPW - wynika z komuniktu funuduszu. Chodzi o łącznie 3,5 tys. obligacji o nominale 10 tys. zł i łącznej wartości 35 mln zł. Obligacjom nadano już kod BBI0215.

   Pod koniec lutego BBI Development poinformował o przeprowadzeniu emisji o wartości 13,5 mln zł. Wtedy także podał, że zamierza zwiększyć zadłużenie z 60,3 mln zł na koniec 2011 r., do 95,5 mln zł na koniec 2012 roku. Wprowadzenie wyżej wymienionych obligacji oznacza najprawdopodobniej realizację tych zamierzeń i kolejnych emisji BBI Development w tym roku już nie należy się spodziewać. 

   Na Catalyst notowane są obecnie trzy serie obligacji BBI Development o łącznej wartości 40 mln zł. Każda z nich ma oprocentowanie zmienne, marża ponad WIBOR6M waha się od 5,5 do 6 pkt proc. w zależności od serii. Ich płynność - prawdopodobnie w związku z wysokim nominałem - jest znikoma.

Więcej wiadomości o BBI Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • CCC zapowiada rekordowe marże handlowe

  13 czerwca 2024
  Obuwnicza grupa nie zamierza poprzestawać na 51-proc. marży brutto ze sprzedaży, jaką udało jej się wypracować w I kwartale. Dopełnieniem trwającej restrukturyzacji ma być pozyskanie nowego finansowania jeszcze w tym miesiącu.
  czytaj więcej
 • Bocian opuści Catalyst bez wykupu

  12 czerwca 2024
  Everest Capital, spółka celowa pozyskująca finansowanie dla pożyczkowej grupy Bociana, porozumiała się z funduszami Agio w sprawie przedłużenia terminu spłaty papierów EVC0624 i ich „niezwłocznego” wycofania z GPW.
  czytaj więcej
 • White Stone Development z kolejną wcześniejszą spłatą

  11 czerwca 2024
  Po roku od emisji deweloper przedterminowo wykupi wszystkie obligacje WSD0726 o wartości nominalnej 20 mln zł.
  czytaj więcej
 • Bocian zaczął rok na minusie

  11 czerwca 2024
  Pożyczkowa grupa osiągnęła 17,4 mln zł straty netto w I kwartale. Zamiana części portfela na gotówkę pozwoliła jej natomiast nieco zredukować zobowiązania odsetkowe. Mimo tego, jej wskaźniki zadłużenia nadal rosły.
  czytaj więcej