piątek, 30 września 2022

Newsroom

BBI Development wprowadza kolejne obligacje

ems | 04 kwietnia 2012
Tym razem o wartości 35 mln zł wyemitowanych w dwóch seriach. Wartość nominalna tradycyjnie pozostaje wysoka (10 tys. zł), co może ograniczyć ich płynność na Catalyst.

   Obligacje zostały już przyjęte do depozytu przez KDPW - wynika z komuniktu funuduszu. Chodzi o łącznie 3,5 tys. obligacji o nominale 10 tys. zł i łącznej wartości 35 mln zł. Obligacjom nadano już kod BBI0215.

   Pod koniec lutego BBI Development poinformował o przeprowadzeniu emisji o wartości 13,5 mln zł. Wtedy także podał, że zamierza zwiększyć zadłużenie z 60,3 mln zł na koniec 2011 r., do 95,5 mln zł na koniec 2012 roku. Wprowadzenie wyżej wymienionych obligacji oznacza najprawdopodobniej realizację tych zamierzeń i kolejnych emisji BBI Development w tym roku już nie należy się spodziewać. 

   Na Catalyst notowane są obecnie trzy serie obligacji BBI Development o łącznej wartości 40 mln zł. Każda z nich ma oprocentowanie zmienne, marża ponad WIBOR6M waha się od 5,5 do 6 pkt proc. w zależności od serii. Ich płynność - prawdopodobnie w związku z wysokim nominałem - jest znikoma.

Więcej wiadomości o BBI Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst