piątek, 18 czerwca 2021

Newsroom

Marvipol pozyskał 60 mln zł z emisji obligacji

ems | 04 sierpnia 2015
Papiery objęło kilkanaście instytucji finansowych – wynika z komunikatu prasowego spółki. Obligacje mają trafić na Catalyst.

Poszerzenie nabywców obligacji jest zapowiedzią powrotu Marvipolu na Catalyst. To już inna sytuacja od tej, w której całe emisje Marvipolu obejmowała grupa Pioneer. Część nowych nabywców mogła obstawać przy wprowadzeniu kolejnych papierów Marvipolu do obrotu, choć trudno wróżyć im dużą popularność wśród detalicznych inwestorów. Raz – ze względu na nabywców, dwa ze względu na nominał ustalony na 10 tys. zł.

Komunikat bieżący milczy na temat oprocentowania, w komunikacie prasowym czytamy natomiast, że jest ono historycznie niskie.

- (…) dziś na rynku nie brak chętnych do inwestycji w wieloletni i historycznie najtańszy dług korporacyjny grupy Marvipol – twierdzi Mariusz Książek, prezes grupy.

Obligacje mają czteroletni termin wykupu i – tradycyjnie dla Marvipolu – nie zostały zabezpieczone.

Ostatnia seria obligacji Marvipolu notowana na Catalyst została wykupiona w kwietniu br. Jej oprocentowanie przekraczało WIBOR3M o 5,9 proc. proc. Papiery z najniższą marżą (3 pkt proc.) zapadły w czerwcu 2013 r. Były to jednak obligacje zamienne na akcje spółki.

Więcej wiadomości o Marvipol Development S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje