wtorek, 12 grudnia 2017

Newsroom

Obligacje w perspektywie nowej ustawy restrukturyzacyjnej

redakcja Obligacje.pl | 02 października 2015
1 stycznia wchodzi w życie nowe prawo upadłościowe. Jak w świetle nowych reguł zmieni się sytuacja posiadaczy obligacji spółek, które nie są obsługiwane?

Warsztaty omawiające to zagadnienie organizuje personalities.pl.

Zajęcia poprowadzi Piotr Zimmerman, radca prawny, właściciel kancelarii Zimmerman i Wspólnicy. W ich trakcie uczestnicy warsztatów poznają nowe elementy nowego prawa restrukturyzacyjnego, cztery nowe procedury oddłużeniowe, procedurę restrukturyzacyjną wobec emitentów obligacji oraz zmiany w postępowaniu upadłościowym dotyczącym emitentów obligacji.

Seminarium odbędzie się 20 listopada. Udział w nim jest płatny. Więcej informacji pod tym linkiem.

Obligacje.pl są partnerem medialnym przedsięwzięcia.

Więcej wiadomości kategorii Prawo

 • Trzy siódemki nie dla obligatariuszy

  01 grudnia 2017
  W sprawach nieoczywistych warto chodzić do sądu. W zdecydowanej większości przypadków, sąd wyjaśni ci, że nie może się zająć twoją sprawą, albo że nic nie da się zrobić. Zawsze coś przeszkadza.
  czytaj więcej
 • Ustawa o obligacjach poprawiona

  26 czerwca 2017
  Wprowadzone zmiany dają ubezpieczycielom prawo zaliczenia wpływów z emisji obligacji podporządkowanych do funduszy własnych, podobnie jak od dawna funkcjonuje to dla banków.
  czytaj więcej
 • Rolowanie obligacji

  28 sierpnia 2015
  "Zapewne z powodu konieczności uatrakcyjnienia rynku i stworzenia nowych ryzyk prawnych w nowej ustawie o obligacjach pojawił się przepis (...)"
  czytaj więcej
 • Ustawa o obligacjach – komentarz praktyków

  07 sierpnia 2015
  Choć nie jest to celem autorów, komentarz do ustawy o obligacjach ilustruje przy okazji jakość polskiego prawa pełnego niedoróbek i sprzeczności.
  czytaj więcej

Emisje