poniedziałek, 30 listopada 2020

Newsroom

AB uplasowało obligacje warte 69,2 mln zł

msd | 10 listopada 2020
Dystrybutor sprzętu IT oraz elektroniki użytkowej zamknął książkę popytu na niespełna trzyletnie obligacje, które zostaną zasymilowane z istniejącą serią ABE1023.

Warte 69,2 mln zł papiery, która zostaną wyemitowane 25 listopada, powiększą istniejące obligacje ABE1023 do 80 mln zł.

Zamiar asymiliacji nowego długu wymusił na spółce pozostanie przy 2,5 pkt proc. marży, lecz jej efektywna wysokość będzie o 0,3 pkt proc. niższa. Papiery zostaną bowiem uplasowane po cenie emisyjnej równej 100,85 proc. nominału (plus narosłe odsetki), który wynosi 10 tys. zł dla każdej obligacji. 

W lipcu AB spłaciło obligacje o wartości 70 mln zł. Na Catalyst znajdują się więc obecnie dwie serie papierów dystrybutora – ABE0622 i ABE1023. Tymi ostatnimi jeszcze nigdy nie handlowano, choć znajdują się one w obrocie od połowy lutego 2019 r.

Więcej wiadomości o AB S.A.

 • Grupa AB wciąż korzysta na pandemii

  25 listopada 2020
  Obroty i zyski dystrybutora IT oraz elektroniki użytkowej rosną w dwucyfrowym tempie. Ostatni kwartał, w którym AB spłaciło obligacje i sezonowo zwiększyło stan zapasów oraz należności, przyniósł jednak spadek salda wolnej gotówki o ponad połowę.
  czytaj więcej
 • AB planuje emisję obligacji

  21 października 2020
  Dystrybutor sprzętu IT i elektroniki rozpoczął pracę nad uplasowaniem trzyletnich niezabezpieczonych papierów, które byłyby oprocentowane na WIBOR 6M plus 2,5 pkt proc. marży.
  czytaj więcej
 • AB zainteresowane kolejnymi emisjami obligacji

  28 września 2020
  Dystrybutor sprzętu IT i elektroniki użytkowej będzie chciał wrócić z nową emisją, jeśli zaobserwuje „korzystne warunki” na rynku długu.
  czytaj więcej
 • Grupa AB po raz drugi bez długu netto

  24 września 2020
  Pomimo bardzo skromnych przepływów operacyjnych w ostatnim kwartale, przed lipcowym wykupem obligacji dystrybutor sprzętu IT i elektroniki użytkowej ponownie miał na rachunkach więcej środków pieniężnych niż zadłużenia finansowego.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje