poniedziałek, 25 maja 2020

Newsroom

Agencja S&P podniosłą perspektywę ratingu Cyfrowego Polsatu

msd | 19 grudnia 2018
Perspektywa dotychczasowego ratingu medialno-telekomunikacyjnego koncernu (BB+) została podwyższona ze stabilnej do pozytywnej.

Podwyższenie perspektywy oceny kredytowej Cyfrowego Polsatu agencja S&P Global Ratings uzasadniła możliwością redukcji wskaźnika zadłużenia do EBITDA poniżej 3,0x w 2019 r. Pomóc w tym może organiczny wzrost przychodów oraz konsolidacja Netii.

S&P spodziewa się utrzymania przez grupę strumienia wolnych przepływów środków pieniężnych (FOCF) na poziomie ok. 1,5 mld zł, pomimo tymczasowego zwiększenia nakładów inwestycyjnych na modernizację sieci dostępowej Netii – podano w komunikacie Cyfrowego Polsatu.

Obniżenie wskaźnika zadłużenia do EBITDA poniżej 3,0x oraz utrzymanie proporcji wolnych przepływów środków pieniężnych do zadłużenia powyżej 15 proc. w perspektywie najbliższych 12 miesięcy mogłoby być dla S&P powodem do podniesienia ratingu Cyfrowego Polsatu o jeden stopień. Podniesienie oceny z BB+ do BBB- miałoby o tyle istotne znaczenie, że oznaczałoby zmianę oceny ze spekulacyjnej na inwestycyjną.

Na Catalyst notowana jest jedna seria obligacji Cyfrowego Polsatu o wartości 1 mld zł. Wyceniane na 100,29 proc. nominału papiery wygasają wprawdzie w lipcu 2021 r., ale spółka poinformowała dwa miesiące temu, że rozważa ich refinansowanie. 

Więcej wiadomości o Cyfrowy Polsat S.A.

 • Poprawa płynności Cyfrowego Polsatu

  14 maja 2020
  Na koniec marca saldo środków pieniężnych medialno-telekomunikacyjnej grupy wzrosło do 1,1 mld zł, a po dniu bilansowym udało jej się uzyskać wakacje kredytowe i wydłużyć terminy spłaty kluczowego kredytu. Po drugiej stronie medalu jest jednak planowane przejęcie Interii i prawdopodobna wypłata dywidendy.
  czytaj więcej
 • Cyfrowy Polsat kupi Interię za 422 mln zł

  04 maja 2020
  Wchodząca w skład medialno-telekomunikacyjnej grupy Telewizja Polsat zawarła przedwstępną umowę nabycia udziałów oraz ogółu praw i obowiązków spółek z grupy Interia.
  czytaj więcej
 • Cyfrowy Polsat przesunął terminy spłaty kredytów

  28 kwietnia 2020
  W najbliższych miesiącach spółka nie zapłaci rat od kredytu terminowego, a ostateczne terminy kredytów przypadać będą od dwa lata później.
  czytaj więcej
 • Cyfrowy Polsat nie rezygnuje z inwestycji

  23 kwietnia 2020
  Medialno-telekomunikacyjna grupa odczuwa skutki pandemii koronawirusa na wielu płaszczyznach, ale – jak zapewnia – utrzymuje wysoką płynność i generuje wysokie dodatnie przepływy pieniężne. Założonych projektów inwestycyjnych nie zamierza natomiast porzucać.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje