czwartek, 18 lipca 2019

Newsroom

Agencja S&P podniosłą perspektywę ratingu Cyfrowego Polsatu

msd | 19 grudnia 2018
Perspektywa dotychczasowego ratingu medialno-telekomunikacyjnego koncernu (BB+) została podwyższona ze stabilnej do pozytywnej.

Podwyższenie perspektywy oceny kredytowej Cyfrowego Polsatu agencja S&P Global Ratings uzasadniła możliwością redukcji wskaźnika zadłużenia do EBITDA poniżej 3,0x w 2019 r. Pomóc w tym może organiczny wzrost przychodów oraz konsolidacja Netii.

S&P spodziewa się utrzymania przez grupę strumienia wolnych przepływów środków pieniężnych (FOCF) na poziomie ok. 1,5 mld zł, pomimo tymczasowego zwiększenia nakładów inwestycyjnych na modernizację sieci dostępowej Netii – podano w komunikacie Cyfrowego Polsatu.

Obniżenie wskaźnika zadłużenia do EBITDA poniżej 3,0x oraz utrzymanie proporcji wolnych przepływów środków pieniężnych do zadłużenia powyżej 15 proc. w perspektywie najbliższych 12 miesięcy mogłoby być dla S&P powodem do podniesienia ratingu Cyfrowego Polsatu o jeden stopień. Podniesienie oceny z BB+ do BBB- miałoby o tyle istotne znaczenie, że oznaczałoby zmianę oceny ze spekulacyjnej na inwestycyjną.

Na Catalyst notowana jest jedna seria obligacji Cyfrowego Polsatu o wartości 1 mld zł. Wyceniane na 100,29 proc. nominału papiery wygasają wprawdzie w lipcu 2021 r., ale spółka poinformowała dwa miesiące temu, że rozważa ich refinansowanie. 

Więcej wiadomości o Cyfrowy Polsat S.A.

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje