czwartek, 09 lipca 2020

Newsroom

Aiqlabs obniżył próg emisji obligacji

msd | 31 grudnia 2019
Ostatniego dnia przyjmowania zapisów firma pożyczkowa obniżyła próg dojścia emisji do skutku z 2,5 mln zł do 0,5 mln zł. Termin subskrypcji wydłużono zaś do 2 stycznia.

Aiqlabs oferuje stałe 7,5 proc. w skali roku za 18-miesięczne papiery dłużne. Wartość całej oferty obliczono na 10,5 mln zł przy progu emisji ustalony na 2,5 mln zł. Ostatniego dnia subskrypcji obniżono go jednak do 0,5 mln zł, a samą subskrypcję wydłużono o dwa dni robocze, do 2 stycznia. Termin przydziału długu przesunięto więc z 31 grudnia na 3 stycznia.

W związku ze zmianą treści memorandum informacyjnego inwestorzy, którzy złożyli zapisy przed terminem publikacji suplementu (30 grudnia), mają prawo odstąpić od udziału w ofercie do 2 stycznia.

Oferowany przez Aiqlabs dług zostanie zabezpieczony wekslem in blanco do 150 proc. nominału obligacji. Dodatkowo spółka złoży oświadczenie o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 kpc co do zapłaty weksla. Warunki emisji dają spółce prawo do przedterminowego wykupu obligacji, a także ustanawiają szereg typowych kowenantów.

Wpływy z emisji obligacji Aiqlbas mają trafić na finansowanie bieżącej działalności oraz pokrycie kosztów oferty, które oszacowano na nie więcej niż 866 tys. zł (8,2 proc. maksymalnych wpływów).

Aiqlabs to firma pożyczkowa, szerzej znana pod marką SuperGrosz.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje