piątek, 19 lipca 2019

Newsroom

Analiza Capital Park

redakcja Obligacje.pl | 07 stycznia 2016
"Mimo mankamentów typu ujemnych wyników finansowych czy „walki” o przyciągnięcie najemców, większość czynników analizowanych przez inwestujących w obligacje prezentuje się przyzwoicie."

Pełna treść analizy dostępna jest dla zalogowanych użytkowników, którzy przy rejestracji wybrali opcję bezpłatną. Użytkownicy, którzy wybrali rejestrację płatną, muszą mieć wykupiony abonament NEWSY I ANALIZY. Przejdź do CENNIKA.

Autorem analizy jest Remigiusz Iwan, prowadzący bloga rynekobligacji.com.

 

Podsumowanie

"Grupa, po zakończeniu dwóch istotnych projektów (Eurocentrum, Royal Wilanów), nie jest przesadnie zadłużona (a sprzedaż projektów pozwoli na obniżenie zadłużenia), skrupulatnie dba o dobrą płynność finansową poprzez utrzymywanie gotówki i wydłużanie zapadalności zobowiązań."

 

Pełna treść analizy dostępna jest tutaj.

Więcej wiadomości o Capital Park S.A.

 • Capital Park mniejszy, ale na niezmienionej dźwigni

  24 maja 2019
  Utrata kontroli nad dwoma funduszami zmniejszyła sumę bilansową deweloperskiej grupy, ale nie wpłynęła na wysokość jej wskaźników zadłużenia. Te zaś od sześciu kwartałów pozostają niezmiernie stabilne.
  czytaj więcej
 • Zmalała grupa Capital Parku

  23 maja 2019
  Niedługo po zmianie właściciela deweloper zdecydował, że przestanie konsolidować metodą pełną fundusze REIA FIZAN i REIA II FIZAN. Suma bilansowa grupy spadnie więc o blisko 300 mln zł.
  czytaj więcej
 • Capital Park zmienił właściciela

  14 maja 2019
  W wyniku ziszczenia się wszystkich warunków zawieszających firma inwestycyjna Madison International Realty odkupiła od funduszy zarządzanych przez Patron Capital Partners 65,997 proc. akcji Capital Parku.
  czytaj więcej
 • Capital Park odrobinę zmniejszył ogólne zadłużenie

  12 kwietnia 2019
  Zmiana wskaźnika zadłużenia dewelopera była może symboliczna, ale przynajmniej w słusznym kierunku. Mocniej spadło natomiast saldo gotówki, choć jej poziom na koniec 2018 r. wciąż pozostawał odpowiedni.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Analizy

 • Sytuacja największych deweloperów mieszkaniowych z rynku Catalyst – raport DM Navigator

  16 lipca 2019
  Wyniki sprzedażowe za II kwartał 2019 r. potwierdzają utrzymujący się popyt na rynku nieruchomości mieszkaniowych.
  czytaj więcej
 • Deweloperzy przełamali złą passę?

  10 lipca 2019
  Po czterech z rzędu spadkowych kwartałach notowani na Catalyst deweloperzy tym razem zwiększyli liczbę sprzedanych mieszkań o 5,1 proc. r/r do 4,8 tys. w II kwartale. To jednak zasługa pojedynczych spółek, a w całym I półroczu liczba zakontraktowanych lokali spadła jednak o 5,7 proc. r/r do 9,5 tys.
  czytaj więcej
 • Raport: Wykupy na Catalyst w 2016 r.

  04 stycznia 2016
  Notowane na Catalyst firmy muszą w tym roku spłacić obligacje warte 2,75 mld zł. Nie brakuje pewniaków do defaultu, jak i spółek, których przyszłość jest całkowicie uzależniona od rolowania długu. Ogólny obraz rynku wygląda jednak lepiej, bo powoli znikają z niego emisje zamknięte w feralnych latach 2012-2013, a nowe wątpliwe jakościowo oferty nie są plasowane z taką łatwością.
  czytaj więcej
 • Analiza Polnordu

  22 grudnia 2015
  W związku z wysokim poziomem zadłużenia w odniesieniu do skali prowadzonej działalności i generowanych przepływów operacyjnych oraz w kontekście coraz niższych marż oferowanych inwestorom, ocena atrakcyjności długu emitowanego przez spółkę nie jest jednoznaczna.
  czytaj więcej

Emisje