poniedziałek, 20 maja 2019

Newsroom

Analiza Capital Park

redakcja Obligacje.pl | 07 stycznia 2016
"Mimo mankamentów typu ujemnych wyników finansowych czy „walki” o przyciągnięcie najemców, większość czynników analizowanych przez inwestujących w obligacje prezentuje się przyzwoicie."

Pełna treść analizy dostępna jest dla zalogowanych użytkowników, którzy przy rejestracji wybrali opcję bezpłatną. Użytkownicy, którzy wybrali rejestrację płatną, muszą mieć wykupiony abonament NEWSY I ANALIZY. Przejdź do CENNIKA.

Autorem analizy jest Remigiusz Iwan, prowadzący bloga rynekobligacji.com.

 

Podsumowanie

"Grupa, po zakończeniu dwóch istotnych projektów (Eurocentrum, Royal Wilanów), nie jest przesadnie zadłużona (a sprzedaż projektów pozwoli na obniżenie zadłużenia), skrupulatnie dba o dobrą płynność finansową poprzez utrzymywanie gotówki i wydłużanie zapadalności zobowiązań."

 

Pełna treść analizy dostępna jest tutaj.

Więcej wiadomości o Capital Park S.A.

 • Capital Park zmienił właściciela

  14 maja 2019
  W wyniku ziszczenia się wszystkich warunków zawieszających firma inwestycyjna Madison International Realty odkupiła od funduszy zarządzanych przez Patron Capital Partners 65,997 proc. akcji Capital Parku.
  czytaj więcej
 • Capital Park odrobinę zmniejszył ogólne zadłużenie

  12 kwietnia 2019
  Zmiana wskaźnika zadłużenia dewelopera była może symboliczna, ale przynajmniej w słusznym kierunku. Mocniej spadło natomiast saldo gotówki, choć jej poziom na koniec 2018 r. wciąż pozostawał odpowiedni.
  czytaj więcej
 • Capital Park zmieni właściciela

  11 marca 2019
  Fundusze zarządzane przez Patron Capital Partners zawarły warunkową umowę sprzedaży 65,997 proc. akcji dewelopera na rzecz Madison International Realty, firmy inwestycyjnej z 3,6 mld USD aktywów, która rok temu zainwestowała w biurowiec Warsaw Spire.
  czytaj więcej
 • Capital Park ma finansowanie z EBI

  27 grudnia 2018
  Należąca do dewelopera spółka ArtN otrzymała 60 mln euro kredytu od Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Analizy

 • Raport miesięczny DM NWAI (kwiecień 2019)

  16 maja 2019
  Obroty w kwietniu na rynku Catalyst ukształtowały się na poziomie 189,52 mln zł, czyli o 4,62 mln zł więcej niż średnia z ostatnich 12 miesięcy. Taka wartość obrotów oznaczała 11 proc. spadek w porównaniu do poprzedniego miesiąca i najmniejsze obroty w 2019 roku.
  czytaj więcej
 • Sytuacja największych deweloperów mieszkaniowych z Catalyst po I kw. 2019

  10 maja 2019
  Sprzedaż mieszkań analizowanych deweloperów spadła w 2018 r. o 14,5 proc. w stosunku do roku poprzedniego jednak należy mieć na uwadze, że 2017 r. był okresem największego prosperity branży deweloperskiej. Zestawiając sprzedaż 2018 r. z wolumenem kontraktacji osiągniętym w 2016 r. okazuje się, że ubiegły rok był pod względem sprzedaży lepszy.
  czytaj więcej
 • Raport: Wykupy na Catalyst w 2016 r.

  04 stycznia 2016
  Notowane na Catalyst firmy muszą w tym roku spłacić obligacje warte 2,75 mld zł. Nie brakuje pewniaków do defaultu, jak i spółek, których przyszłość jest całkowicie uzależniona od rolowania długu. Ogólny obraz rynku wygląda jednak lepiej, bo powoli znikają z niego emisje zamknięte w feralnych latach 2012-2013, a nowe wątpliwe jakościowo oferty nie są plasowane z taką łatwością.
  czytaj więcej
 • Analiza Polnordu

  22 grudnia 2015
  W związku z wysokim poziomem zadłużenia w odniesieniu do skali prowadzonej działalności i generowanych przepływów operacyjnych oraz w kontekście coraz niższych marż oferowanych inwestorom, ocena atrakcyjności długu emitowanego przez spółkę nie jest jednoznaczna.
  czytaj więcej

Emisje