sobota, 23 marca 2019

Newsroom

Analiza Echo Investment

Remigiusz Iwan, Rynekobligacji.com | 16 października 2017
Grupa posiada odpowiednią płynność bieżącą, jednocześnie poprzez emisje obligacji pięcioletnich wydłuża terminy zapadalności zobowiązań. Generuje również zyski, które mogłyby pozwolić na spłatę w rozsądnym terminie posiadanych przez Echo zobowiązań finansowych.

UWAGA! Pełna treść analizy dostępna jest dla zalogowanych użytkowników, którzy przy rejestracji wybrali opcję bezpłatną. Użytkownicy, którzy wybrali rejestrację płatną, muszą mieć wykupiony abonament NEWSY I ANALIZY. Przejdź do CENNIKA.


Podsumowanie

Grupa Echo Investment krok po kroku zmierza do docelowego modelu swojej działalności, który powinna osiągnąć po sprzedaży ostatniego pakietu akcji spółki Echo Polska Properties. Na wyniki 2017 roku należy zatem jeszcze patrzeć poprzez pryzmat transformacji modelu biznesowego, wzmacniane są zdarzeniami jednorazowymi. Natomiast już drugie półrocze bieżącego roku przyniesie istotny wzrost przychodów ze sprzedaży związanych z działalnością deweloperską. Trwają również budowy obiektów komercyjnych, biurowych i handlowych.

O ile trudno porównywać wyniki Echo z danymi historycznymi, a także aktualne wyniki jeszcze nie oddają w pełni realizacji nowej strategii grupy, o tyle można obserwować, w jaki sposób grupa radzi sobie z zapewnieniem finansowania nowej strategii i zarządzaniem płynnością.

I w tym zakresie sytuacja wygląda bardzo poprawnie. Grupa posiada odpowiednią płynność bieżącą, jednocześnie poprzez emisje obligacji pięcioletnich wydłuża terminy zapadalności zobowiązań. Generuje również zyski, które mogłyby pozwolić na spłatę w rozsądnym terminie posiadanych przez Echo zobowiązań finansowych.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości o Echo Investment S.A.

Więcej wiadomości kategorii Analizy

Emisje