sobota, 19 stycznia 2019

Newsroom

Bezpieczne inwestowanie na Catalyst ma niewiele sensu

Emil Szweda dla Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet" | 26 października 2018
Część inwestorów indywidualnych może być zmęczonych rynkiem obligacji korporacyjnych po aferze GetBacku i zwyczajnie stracić zaufanie do podobnych inwestycji. Czy rynek ma dla nich alternatywę?

Tekst ukazał się w Gazecie Giełdy i Inwestorów „Parkiet” 22 października. Opublikowano za zgodą redakcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Poradniki

 • Sześć pomysłów na wysoki procent z obligacji

  05 grudnia 2018
  W listopadzie przez Catalyst przeszła kolejna fala niechęci do ryzyka, widoczna we wzroście rentowności obligacji i spadku cen, który nie w każdym wypadku ma pokrycie w zmianie sytuacji samych emitentów. Ci którzy sądzą, że ryzyko warte jest podjęcia, mogą zrobić to taniej, niż kilka miesięcy wcześniej.
  czytaj więcej
 • Obligacje Getin Noble Banku za połowę ceny nominalnej

  30 listopada 2018
  Łowcy okazji już się pojawili, niektóre serie obligacji podporządkowanych GNB odbijały. Perspektywa osiągnięcia ponadprzeciętnych zwrotów przyciąga śmiałków, ostrożnych zaś cała sytuacja straszy.
  czytaj więcej
 • Nawet najpłynniejsze obligacje nie są dość płynne

  12 października 2018
  Kilkudziesięciopunktowy spread między najlepszymi ofertami kupna i sprzedaży oraz koszty prowizji maklerskiej powodują, że nawet najpłynniejsze obligacje nie sprawdzą się jako krótkoterminowa lokata kapitału.
  czytaj więcej
 • Sześć pomysłów na 5 proc. z obligacji

  10 października 2018
  5 proc. to cyferka obejmująca większość publicznych emisji obligacji. Na Catalyst zrobiło się odrobinę taniej, dzięki czemu 5 proc. to wartość obejmująca także papiery o bliskim już terminie wykupu.
  czytaj więcej

Emisje