sobota, 25 listopada 2017

Newsroom

BOŚ uplasował obligacje podporządkowane

msd | 31 października 2017
Z emisji siedmioletnich papierów znajdujący się w postępowaniu naprawczym Bank Ochrony Środowiska pozyskał 65,79 mln zł, które za zgodą KNF będą mogły zostać zaliczone do funduszy uzupełniających.

Papiery serii AA2, podobnie jak emisja z lipca, oprocentowane są na WIBOR 6M plus 4,5 pkt proc. marży. Warunki emisji pozwalają bankowi na przedterminowy wykup długu, po pięciu latach od emisji.

Uplasowana właśnie emisja warta jest 65,8 mln zł. Razem z lipcową serią daje to łącznie 100 mln zł, które według ówczesnych zapowiedzi, bank chciał pozyskać w co najmniej dwóch ofertach.

W przeciwieństwie jednak do serii AA1 tym razem BOŚ nie zamierza ubiegać się o wprowadzenie obligacji do obrotu na Catalyst.

Pomimo niedawnej rekomendacji KNF w sprawie podwyższenia nominału podporządkowanych obligacji do co najmniej 400 tys. zł, nowy dług BOŚ Banku ma jednostkową wartość na poziomie 1 tys. zł. 

Więcej wiadomości o Bank Ochrony Środowiska S.A.

 • Rynek obligacji podporządkowanych - raport DM NWAI

  31 października 2017
  Obligacje podporządkowane stają się coraz bardziej popularnym sposobem na pozyskanie kapitału. Co ważne, ich konstrukcja pozwala instytucjom finansowym na poprawę wskaźników kapitałowych po względnie niskim koszcie.
  czytaj więcej
 • Wysyp bankowych emisji

  20 października 2017
  Uplasowane właśnie obligacje Pekao i PKO BP, to tylko dwie z wielu emisji bankowego długu ostatnimi czasy. Od początku II półrocza giełdowe banki pozyskały co najmniej 8,6 mld zł z papierów dłużnych, w tym ponad 43 proc. to obligacje podporządkowane.
  czytaj więcej
 • Obroty obligacjami firm spadły w lipcu o 19,1 proc. r/r

  08 sierpnia 2017
  Lipcowy handel sesyjny korporacyjnymi papierami dłużnymi wyniósł 78,5 mln zł wobec 97,1 mln zł przed rokiem. Ponad 59 proc. wartości transakcji przypadało na emisje publiczne, co prawdopodobnie było rekordowym wynikiem.
  czytaj więcej
 • BOŚ wyemituje nowe obligacje

  11 lipca 2017
  Bank Ochrony Środowiska zamierza uplasować co najmniej dwie emisje podporządkowanych papierów dłużnych do łącznej kwoty 100 mln zł.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje