niedziela, 25 lutego 2018

Newsroom

BOŚ uplasował obligacje podporządkowane

msd | 31 października 2017
Z emisji siedmioletnich papierów znajdujący się w postępowaniu naprawczym Bank Ochrony Środowiska pozyskał 65,79 mln zł, które za zgodą KNF będą mogły zostać zaliczone do funduszy uzupełniających.

Papiery serii AA2, podobnie jak emisja z lipca, oprocentowane są na WIBOR 6M plus 4,5 pkt proc. marży. Warunki emisji pozwalają bankowi na przedterminowy wykup długu, po pięciu latach od emisji.

Uplasowana właśnie emisja warta jest 65,8 mln zł. Razem z lipcową serią daje to łącznie 100 mln zł, które według ówczesnych zapowiedzi, bank chciał pozyskać w co najmniej dwóch ofertach.

W przeciwieństwie jednak do serii AA1 tym razem BOŚ nie zamierza ubiegać się o wprowadzenie obligacji do obrotu na Catalyst.

Pomimo niedawnej rekomendacji KNF w sprawie podwyższenia nominału podporządkowanych obligacji do co najmniej 400 tys. zł, nowy dług BOŚ Banku ma jednostkową wartość na poziomie 1 tys. zł. 

Więcej wiadomości o Bank Ochrony Środowiska S.A.

 • Spadek obrotów na Catalyst w styczniu

  08 lutego 2018
  Sesyjne obroty obligacjami na GPW spadły o 21,6 proc. r/r do 171,6 mln zł – wynika z danych GPW. Wprawdzie handel długiem firm nieco wzrósł, ale tylko za sprawą dużych transakcji na rynku hurtowym BondSpot.
  czytaj więcej
 • Bank Ochrony Środowiska z niższym ratingiem

  08 grudnia 2017
  Agencja EuroRating obniżyła poziom ratingu kredytowego nadanego Bankowi Ochrony Środowiska o jeden stopień z BB+ do BB. Jednocześnie utrzymana została dotychczasowa negatywna perspektywa ratingu.
  czytaj więcej
 • Rynek obligacji podporządkowanych - raport DM NWAI

  31 października 2017
  Obligacje podporządkowane stają się coraz bardziej popularnym sposobem na pozyskanie kapitału. Co ważne, ich konstrukcja pozwala instytucjom finansowym na poprawę wskaźników kapitałowych po względnie niskim koszcie.
  czytaj więcej
 • Wysyp bankowych emisji

  20 października 2017
  Uplasowane właśnie obligacje Pekao i PKO BP, to tylko dwie z wielu emisji bankowego długu ostatnimi czasy. Od początku II półrocza giełdowe banki pozyskały co najmniej 8,6 mld zł z papierów dłużnych, w tym ponad 43 proc. to obligacje podporządkowane.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje