czwartek, 02 lipca 2020

Newsroom

Commerzbank zrezygnował ze sprzedaży mBanku

msd | 11 maja 2020
Niemiecki inwestor postanowił zachować posiadane 69,3 proc. akcji mBanku z uwagi na brak możliwości ich sprzedaży na „rozsądnych” warunkach.

Commerzbank zakończył proces sprzedaży mBanku bez zawierania transakcji. 

„W obecnych warunkach rynkowych, zdominowanych przez kryzys koronawirusa, zawarcie transakcji na rozsądnych warunkach nie wydaje się możliwe” – podano w komunikacie Commerzbanku.

Widmo zmian właścicielskich wisiało nad mBankiem od września ubiegłego roku, gdy Commerzbank poinformował o nowej strategii, obejmującej między innymi sprzedaż pakietu kontrolnego mBanku.

Na Catalyst notowane są trzy serie podporządkowanych obligacji mBanku o łącznej wartości 1,5 mld zł. Najstarsza seria MBK0125, dla której minął już termin skorzystania z ewentualnej opcji call, wyceniana jest na 99,5 proc. nominału (2,9 proc. rentowności brutto). Nominał tych papierów to 100 tys. zł (500 tys. zł dla dwóch pozostałych serii). 

Więcej wiadomości o mBank S.A.

Więcej wiadomości kategorii Catalyst

 • Kredyt Inkaso wyemitowało obligacje dla swojego funduszu wierzytelności

  02 lipca 2020
  W ramach transakcji wewnątrzgrupowej spółka uplasowała warte 30,3 mln zł pięcioletnie papiery dłużne, które zostały opłacone potrąceniem wierzytelności. Tłem transakcji są pakiety wierzytelności stanowiące zabezpieczenie wartych 210 mln zł obligacji KRI0423.
  czytaj więcej
 • Wynik EBITDA grupy CCC spadł o 88 proc. r/r w II kw.

  02 lipca 2020
  Obuwnicza grupa zanotowała wstępnie 40 mln zł zysku EBITDA i 112 mln zł straty operacyjnej w II kwartale, na co wpływ miały nie tylko covidowe ograniczenia sprzedaży, ale i szereg dodatkowych rezerw.
  czytaj więcej
 • Fatalne sprawozdanie OT Logistics

  01 lipca 2020
  116 mln zł skonsolidowanej straty netto, ponad 513 mln zł dziury w kapitale obrotowym i szereg uwag audytora – to najkrótsze podsumowanie dokonań grupy OT Logistics w 2019 r. Szczęśliwie, przykrywa je jednak kolejna płynnościowa kroplówka, otrzyma od wierzycieli w miniony wtorek.
  czytaj więcej
 • Audytor nie widzi szans dla Brastera

  01 lipca 2020
  Zdaniem biegłego, który wydał negatywną opinię o rocznym sprawozdaniu Brastera, spółka nie ma realnej alternatywy dla likwidacji lub zaniechania działalności, dlatego przyjęte przez zarząd założenie kontynuacji działalności nie było zasadne.
  czytaj więcej

Emisje