środa, 27 września 2023

Newsroom

Default condohotelowej spółki

msd | 24 października 2022
SBS Warszawa 1, która w 2021 r. uplasowała 11 emisji obligacji, by sfinansować inwestycję pod marką Staybridge Suites, złożyła do sądu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. To kolejny już default na konto nieistniejącego Copernicusa Securities.

Restrukturyzacyjny wniosek został złożony przez spółkę 27 września, wynika z informacji podanych na portalu Ministerstwa Sprawiedliwości. Trzy dni później upłynął termin wypłaty odsetek od pięciu serii obligacji (gdyby je wypłacono, spółka musiałaby to zgłosić do rejestru KDPW najpóźniej 15 października).

Spółka SBS Warszawa 1 została zarejestrowana w październiku 2020 r., by pół roku później zacząć emitować obligacje, z których wpływy miały trafić na przejęcie opóźnionej condohotelowej inwestycji realizowanej pod należącą do InterContinental’a marką Staybridge Suites.

O spółce SBS Warszawa 1 wielokrotnie pisaliśmy w 2021 r., ponieważ uplasowała ona wówczas 11 serii obligacji o łącznej wartości 23,6 mln zł (w tym 10 emisji przeprowadzono na przestrzeni trzech i pół miesiąca). Oferty te adresowała do indywidualnych inwestorów, prowadząc je za pośrednictwem – nieistniejącego już – Copernicus Securities. Dom Maklerski był wówczas nie tylko oferującym dług spółki, ale i jej mniejszościowym udziałowcem.

Jak wynika z rejestru KDPW, SBS wykupiła dotychczas jedną serię wartych 600 tys. zł obligacji. Za wyjątkiem papierów wygasających w grudniu tego roku (1 mln zł), większość pozostałego długu miała zapadać między marcem a lipcem przyszłego roku (razem 22 mln zł).  

Żadne z obligacji SBS nie były przedmiotem obrotu na GPW.

Więcej wiadomości o SBS Warszawa 1 Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium