niedziela, 03 grudnia 2023

Newsroom

SBS Warszawa 1 uplasowała kolejny dług

msd | 27 maja 2021
W szóstej już emisji na przestrzeni dwóch miesięcy condohotelowa spółka wypuściła 22-miesięczne obligacje na 2,5 mln zł.

Za wygasające w marcu 2023 r. spółka ponownie zobowiązała się płacić stałe 7,5 proc. odsetek w skali roku, dowiadujemy się z rejestru KDPW.

Przez ostatnie dwa miesiące SBS Warszawa 1 uplasowała sześć serii długu o łącznej wartości 10,9 mln zł. Dwie z nich miały charakter emisji publicznej, w której rolę oferującego pełnił Copernicus Securities. Ten sam, któremu KNF niedawno ograniczyła zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej, między innymi o cofnięcie prawa do oferowania instrumentów finansowych.

Pięć z sześciu uplasowanych przez SBS serii długu wygasać będzie w marcu 2023 r. Ale niedawno spółka wypuściła też obligacje na 0,6 mln zł o niespełna ośmiomiesięcznym okresie spłaty.

SBS Warszawa 1 to zarejestrowana pod koniec ubiegłego roku spółka, która przejmuje opóźnioną condohotelową inwestycję pod marką Staybridge Suites na warszawskim Ursynowie. Wśród udziałowców spółki jest także Copernicus Securities.

Więcej wiadomości o SBS Warszawa 1 Sp. z o.o.

Więcej wiadomości kategorii Emisje