wtorek, 18 września 2018

Newsroom

Dino zapowiada emisję obligacji na 100 mln zł

msd | 10 października 2017
Sieć marketów zaoferuje trzyletnie papiery dłużne, które oprocentowane będą na WIBOR 3M plus 1,3 pkt proc. marży. Emisja zostanie przeprowadzona w trybie niepublicznym.

Obligacje zabezpieczone zostaną poręczeniami wybranych spółek z grupy Dino.

Papiery trafią do instytucji, na co wskazują zarówno tryb i kwota oferty, jak i dzień emisji, który ustalono na najbliższy piątek.

Emisja zostanie przeprowadzona w ramach niedawno uchwalonego programu do 500 mln zł. Docelowo papiery trafią do giełdowego obrotu na rynek prowadzony przez GPW lub BondSpot, gdzie będą jednymi z najniżej oprocentowanych obligacji korporacyjnych. 

Więcej wiadomości o Dino Polska S.A.

 • Dalszy rozwój Dino bez pogorszenia wskaźników zadłużenia

  22 sierpnia 2018
  Wraz ze wzrostem sprzedaży sieć marketów wyraźnie poprawiła też wyniki i przepływy operacyjne, co przy ponoszonych wysokich nakładach inwestycyjnych pozwoliło zachować sytuację bilansową w równowadze.
  czytaj więcej
 • Rosną zyski Dino

  12 czerwca 2018
  W I kwartale skonsolidowany wynik EBITDA sieci marketów wyniósł 104,4 mln zł wobec 65,5 mln zł przed rokiem. Dino generuje dodatnią gotówkę z działalności operacyjnej, ale ponosi też wysokie nakłady inwestycyjne. Plan otwarcia 400 nowych sklepów oznacza rosnące potrzeby finansowe.
  czytaj więcej
 • Zeszłoroczne przychody Dino przekroczyły 4,5 mld zł

  19 marca 2018
  Skonsolidowane przychody sieci marketów wzrosły w ubiegłym roku o 34 proc. r/r, co było wypadkową zwiększenia liczby placówek, jak i wzrostu sprzedaży w już istniejących sklepach. Co istotne, poprawa wyników nie wymagała wzrostu wskaźników zadłużenia.
  czytaj więcej
 • Dino debiutuje na Catalyst

  12 lutego 2018
  W 10 miesięcy po debiucie na GPW polska sieć supermarketów weszła także na rynek obligacji, gdzie wprowadziła właśnie warte 100 mln zł papiery uplasowane w październiku zeszłego roku.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje