czwartek, 17 stycznia 2019

Newsroom

Dwuletnie obligacje na Catalyst – nadal przewidywalny dochód

Emil Szweda dla Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet" | 27 sierpnia 2018
W dwuletniej perspektywie można sięgać po 5-6 proc. rentowności nie ponosząc przy tym istotnie zwiększonego ryzyka inwestycji względem np. papierów o rocznym terminie wykupu.

Tekst ukazał się w Gazecie Giełdy i Inwestorów „Parkiet” 20 sierpnia. Opublikowano za zgodą redakcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Poradniki

 • Sześć pomysłów na wysoki procent z obligacji

  05 grudnia 2018
  W listopadzie przez Catalyst przeszła kolejna fala niechęci do ryzyka, widoczna we wzroście rentowności obligacji i spadku cen, który nie w każdym wypadku ma pokrycie w zmianie sytuacji samych emitentów. Ci którzy sądzą, że ryzyko warte jest podjęcia, mogą zrobić to taniej, niż kilka miesięcy wcześniej.
  czytaj więcej
 • Obligacje Getin Noble Banku za połowę ceny nominalnej

  30 listopada 2018
  Łowcy okazji już się pojawili, niektóre serie obligacji podporządkowanych GNB odbijały. Perspektywa osiągnięcia ponadprzeciętnych zwrotów przyciąga śmiałków, ostrożnych zaś cała sytuacja straszy.
  czytaj więcej
 • Sześć pomysłów na 3 proc. z obligacji

  03 sierpnia 2018
  Niższe notowania obligacji zwykle nie obejmują papierów uważanych za najmniej ryzykowne. Dlatego za zwrotem na poziomie 3 proc. trzeba rozglądać się uważniej niż za 5-6 proc. rocznie.
  czytaj więcej
 • Sześć pomysłów na dwucyfrowe rentowności

  05 lipca 2018
  Odwaga zdrożała w ostatnich miesiącach i dwucyfrowe rentowności pojawiają się także w przypadku obligacji średnich i dużych firm oraz banków. Oczywiście, nic za darmo.
  czytaj więcej

Emisje