wtorek, 21 maja 2019

Newsroom

EuroRating podtrzymał ocenę Murapolu

msd | 22 października 2018
Agencja utrzymała ocenę Murapolu na poziomie BB-, wynika z informacji podanych na jej stronie. Perspektywa ratingu pozostała stabilna.

EuroRating ocena dewelopera od stycznia 2016 r. W tym czasie jego rating zmienił się tylko raz. W lipcu tego roku agencja obniżyła ocenę BB do BB-. Jak się wówczas mogliśmy dowiedzieć z ujawnień do raportu EuroRating chciał obniżyć także jej perspektywę (ze stabilnej do negatywnej), od czego jednak odstąpił po przedstawieniu przez spółkę dodatkowych danych i materiałów.

Nadawana przez EuroRating ocena jest ratingiem zamówionym przez emitenta.

W ubiegłym tygodniu Murapol wykupił w terminie warte 22,5 mln zł obligacje serii R, które były notowane na Catalyst. W giełdowym obrocie pozostają jeszcze cztery serie długu dewelopera, ale nie na długo, ponieważ Murapol zapowiedział ich przedterminową spłatę. Warte łącznie 9,5 mln zł papiery, zależnie od serii, spółka zamierza wykupić między 22 listopada a 31 stycznia. 

Przedterminowa spłata czterech serii obligacji bynajmniej nie oznacza, że Murapol na dobre zniknie z Catalyst i zrezygnuje z wypełniania obowiązków informacyjnych. Z naszych informacji wynika bowiem, że spółka jest w trakcie ubiegania się o wprowadzenie do giełdowego obrotu wyemitowanych w kwietniu tego roku obligacji serii MA o wartości 8,3 mln zł. 

W tym roku Murapol wyemitował papiery warte łącznie 48 mln zł. Poza Catalyst znajdują się obecnie obligacje spółki o wartości 121 mln zł.

Więcej wiadomości o Murapol S.A.

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje