czwartek, 15 kwietnia 2021

Newsroom

Fitch obniżył perspektywę bankowych ratingów

msd | 15 kwietnia 2020
Agencja Fitch Ratings utrzymała długookresowe oceny siedmiu banków, ale w czterech przypadkach obniżyła ich perspektywę ze stabilnej do negatywnej.

Perspektywy długoterminowych ratingów zostały obniżone w przypadku Banku Pekao (BBB+), Santander Banku Polska (BBB+), Alior Banku (BB) oraz Banku Ochrony Środowiska. Dodatkowo Fitch utrzymał ocenę mBanku (BBB- z p. stabilną), ale wycofał ją z listy obserwacyjnej ze wskazaniem pozytywnym. 

Bez zmian ratingu i jego perspektywy obyło się natomiast w przypadku Banku Millennium (BBB- z p. stabilną). Z kolei rating ING Banku Śląskiego (A+) został utrzymany na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym.

Fitch dokonał przeglądu bankowych ratingów ze względu na pandemię koronawirusa i możliwy jej wpływ na sytuację poszczególnych instytucji finansowych.

Wcześniej informowaliśmy też, że agencja Fitch Ratings obniżyła długookresową ocenę Getin Noble Banku z B- do CCC+ (ocena jest zbyt niska, aby otrzymała jakąkolwiek perspektywę).

Każdy z wymienionych banków notowany jest na Catalyst, aczkolwiek BOŚ znajduje się tylko na rynku hurtowym BondSpot, a w przypadku ING notowane są wyłącznie listy zastawne należącego do niego banku hipotecznego.

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje