środa, 20 stycznia 2021

Newsroom

Fitch obniżył perspektywę bankowych ratingów

msd | 15 kwietnia 2020
Agencja Fitch Ratings utrzymała długookresowe oceny siedmiu banków, ale w czterech przypadkach obniżyła ich perspektywę ze stabilnej do negatywnej.

Perspektywy długoterminowych ratingów zostały obniżone w przypadku Banku Pekao (BBB+), Santander Banku Polska (BBB+), Alior Banku (BB) oraz Banku Ochrony Środowiska. Dodatkowo Fitch utrzymał ocenę mBanku (BBB- z p. stabilną), ale wycofał ją z listy obserwacyjnej ze wskazaniem pozytywnym. 

Bez zmian ratingu i jego perspektywy obyło się natomiast w przypadku Banku Millennium (BBB- z p. stabilną). Z kolei rating ING Banku Śląskiego (A+) został utrzymany na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym.

Fitch dokonał przeglądu bankowych ratingów ze względu na pandemię koronawirusa i możliwy jej wpływ na sytuację poszczególnych instytucji finansowych.

Wcześniej informowaliśmy też, że agencja Fitch Ratings obniżyła długookresową ocenę Getin Noble Banku z B- do CCC+ (ocena jest zbyt niska, aby otrzymała jakąkolwiek perspektywę).

Każdy z wymienionych banków notowany jest na Catalyst, aczkolwiek BOŚ znajduje się tylko na rynku hurtowym BondSpot, a w przypadku ING notowane są wyłącznie listy zastawne należącego do niego banku hipotecznego.

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

 • Wyższy rating PGNiG

  13 stycznia 2021
  Agencja ratingowa EuroRating podwyższyła rating kredytowy spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. z BBB+ do A-. Perspektywa ratingu została zmieniona z pozytywnej na stabilną.
  czytaj więcej
 • Moody’s obniżył częśc ratingów Banku Pekao

  08 stycznia 2021
  Po przejęciu wybranych aktywów i zobowiązań Idea Banku agencja Moody’s potwierdziła oceny depozytów Banku Pekao, ale równocześnie ścięła mu ocenę indywidualną oraz długoterminową ocenę ryzyka kontrahenta.
  czytaj więcej
 • Rating PGE w dół

  22 grudnia 2020
  Agencja ratingowa EuroRating obniżyła rating kredytowy nadany spółce Polska Grupa Energetyczna S.A. (PGE) o jeden stopień z A- do BBB+. Perspektywa ratingu została zmieniona z negatywnej na stabilną.
  czytaj więcej
 • Moody’s podniósł ratingi długu trzech banków hipotecznych

  09 grudnia 2020
  Agencja Moody’s podniosła ocenę listów zastawnych ING Banku Hipotecznego i PKO Banku Hipotecznego do Aa1, a mBanku Hipotecznego do Aa2.
  czytaj więcej

Emisje