wtorek, 18 czerwca 2019

Newsroom

Fundusze obligacji korporacyjnych znów na minusie

ben | 06 września 2018
W sierpniu dwie trzecie funduszy inwestujących w papiery dłużne przedsiębiorstw wyszło na plus, jednak straty poniesione przez pozostałe sprawiły, że średnia stopa zwrotu dla całej grupy wyniosła minus 0,1 proc.

Po lipcu, gdy wydawało się, że nerwy inwestorów z Catalyst wróciły do jako takiej równowagi, sierpień znów przyniósł ujemną średnią stopę zwrotu (-0,1 proc.) w grupie funduszy polskich obligacji korporacyjnych. Choć akurat tym razem zawirowania na rynku związane są bardziej z sytuacją międzynarodową niż z lokalnym rynkiem. Jak zwykle w takich sytuacjach, choć nie zawiniliśmy, to i tak obrywamy rykoszetem. Fundusze obligacji skarbowych (średnia -0,2 proc.) i uniwersalnych (-0,36 proc.) oberwały jeszcze mocniej.

W sierpniu największe straty w grupie funduszy papierów korporacyjnych zanotowały Novo Obligacji Przedsiębiorstw (-1,84 proc.) i Millennium Obligacji Korporacyjnych (-1,06 proc.). Poza nimi na minusie było jeszcze pięć funduszy, a ich wyniki zawierały się w zakresie od -0,14 proc. do -0,3 proc.

Stopy zwrotu funduszy polskich obligacji korporacyjnych na 31 sierpnia 2018 roku

Więcej wiadomości kategorii Fundusze

Emisje