piątek, 22 stycznia 2021

Newsroom

Golub GetHouse nie spłacił kolejnych obligacji

msd | 01 grudnia 2020
Należąca do deweloperskiej grupy spółka Golub GetHouse MLT nie wykupiła w poniedziałek obligacji na 7,1 mln zł. Zapowiada przygotowanie planu działania na kolejne tygodnie, bo sprzedaż 50 proc. udziałów spółce będącej właścicielem budynku Mennica Legacy Towers nie wypaliła.

Do niewykupionych 14 listopada obligacji serii R na 14,2 mln zł spółka Golub GetHouse MLT dołożyła teraz serię S o wartości 7,1 mln zł. Jednocześnie zawalił się jej plan pozyskania środków na spłatę zadłużenia, które miały pochodzić ze sprzedaży 50 proc. udziałów w spółce Mennica Towers GGH, właścicielu biurowca Mennica Legacy Tower. 

Tuż przed weekendem giełdowa Mennica Polska, która ma 50 proc. udziałów w spółce będącej właścicielem biurowca MLT, poinformowała, że „wobec fundamentalnych rozbieżności dotyczących negocjowanych warunków” zdecydowała się na odstąpienie od dalszych negocjacji w sprawie nabycia pozostałych 50 proc. jej udziałów. 

„W związku z informacjami o odstąpieniu stron od dalszych negocjacji dotyczących sprzedaży 50 proc. udziałów w Mennica Towers GGH MT Sp. z o.o. S.K.A, właściciela budynku Mennica Legacy Tower, zarząd emitenta informuje o przygotowywaniu planu działania na kolejne tygodnie, o którym niezwłocznie państwa poinformujemy” – napisał Golub GetHouse MLT w informacji do obligatariuszy.

Jak podano, biurowiec MLT „stanowi ogromną wartość, która w pełni zabezpiecza obligatariuszy”. Równocześnie spółka zapewniła, że będzie prowadzić dalsze rozmowy i negocjacje w sprawie sprzedaży projektu. 

„Pragniemy podkreślić, iż środki ze sprzedaży kompleksu w pełni uregulują nasze zobowiązania wobec obligatariuszy” – podano także.

Jednocześnie spółka zapewniła, że pozostałe projekty, która finansowane są między innymi środkami pochodzącymi z emisji obligacji, procedowane są „w możliwie efektywny sposób, pomimo ograniczeń administracyjnych w pracy urzędów i relacji biznesowych”. 

Według danych KDPW, sama spółka Golub GetHouse MLT ma do spłaty 87,7 mln zł obligacji, wliczając już przeterminowane papiery. Lecz wartość wszystkich emisji spółek powiązanych z grupą Goluba to ponad 960 mln zł. Nie jest jednak jasne, jaka część to dług wewnątrzgrupowy i do udziałowców.

Oprócz obligacji na sfinansowanie budowy biurowca MLT, spółki z deweloperskiej grupy emitowały także papiery na realizację innych projektów, w tym prawnych akademików, czy mieszkań na wynajem.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje