poniedziałek, 25 czerwca 2018

Newsroom

Indos ma program emisji obligacji

msd | 05 października 2017
Wartość programu ustalono na 50 mln zł. W jego ramach spółka świadcząca usługi faktoringowe, pożyczkowe i windykacyjne będzie mogła przeprowadzić też ofertę publiczną.

Na razie o ewentualnych emisjach wiadomo tylko tyle, że obligacje zostaną zabezpieczone i będą mogły trafić do obrotu na Catalyst.

Przyjęty program ważny będzie do końca 2022 r. z możliwością przedłużenia.

W osobnym komunikacie Indos poinformował o zamiarze przeprowadzenia prywatnej oferty trzyletnich zabezpieczonych obligacji o wartości do 15 mln zł.

O konieczności pozyskania nowego finansowania, na co zwracaliśmy uwagę, Indos informował przy okazji publikacji sprawozdania za II kwartał. Wskazywaliśmy wówczas również, że spółka może potrzebować refinansowania dla wygasających 31 października obligacji na 6 mln zł.

Na Catalyst znajdują się dwie serie papierów dłużnych Indosu. Oprócz emisji wygasającej w tym miesiącu na GPW notowane są też trzyletnie obligacje wyemitowane w listopadzie 2016 r., za które spółka płaci WIBOR 3M plus 4,6 pkt proc. marży.

Po raz ostatni papierami INS1119 handlowano miesiąc temu przy 5,99 proc. rentowności brutto. Aktualnie nabywając je od ręki należałoby zadowolić się 4,98 proc. rentowności brutto. 

Więcej wiadomości o Indos S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje