wtorek, 18 września 2018

Newsroom

Indos ma program emisji obligacji

msd | 05 października 2017
Wartość programu ustalono na 50 mln zł. W jego ramach spółka świadcząca usługi faktoringowe, pożyczkowe i windykacyjne będzie mogła przeprowadzić też ofertę publiczną.

Na razie o ewentualnych emisjach wiadomo tylko tyle, że obligacje zostaną zabezpieczone i będą mogły trafić do obrotu na Catalyst.

Przyjęty program ważny będzie do końca 2022 r. z możliwością przedłużenia.

W osobnym komunikacie Indos poinformował o zamiarze przeprowadzenia prywatnej oferty trzyletnich zabezpieczonych obligacji o wartości do 15 mln zł.

O konieczności pozyskania nowego finansowania, na co zwracaliśmy uwagę, Indos informował przy okazji publikacji sprawozdania za II kwartał. Wskazywaliśmy wówczas również, że spółka może potrzebować refinansowania dla wygasających 31 października obligacji na 6 mln zł.

Na Catalyst znajdują się dwie serie papierów dłużnych Indosu. Oprócz emisji wygasającej w tym miesiącu na GPW notowane są też trzyletnie obligacje wyemitowane w listopadzie 2016 r., za które spółka płaci WIBOR 3M plus 4,6 pkt proc. marży.

Po raz ostatni papierami INS1119 handlowano miesiąc temu przy 5,99 proc. rentowności brutto. Aktualnie nabywając je od ręki należałoby zadowolić się 4,98 proc. rentowności brutto. 

Więcej wiadomości o Indos S.A.

 • Więcej gotówki w Indosie

  14 sierpnia 2018
  Wypracowane w II kwartale środki pieniężne z działalności operacyjnej i inwestycyjnej pozwoliły na redukcję zobowiązań finansowych oraz poprawę pozycji gotówkowej spółki. Dług netto spadł więc wyraźnie.
  czytaj więcej
 • Indos uplasował dwie emisje na łącznie 4 mln zł

  25 lipca 2018
  Obie serie to papiery imienne o trzyletnim terminie wykupu i oprocentowaniu ustalonym na 9 proc. rocznie.
  czytaj więcej
 • Indos planuje emisję obligacji oprocentowanych na 9 proc.

  23 lipca 2018
  Będą to dwie serie papierów imiennych, obie o trzyletnim terminie wykupu, o łącznej wartości 4 mln zł. Uchwała o emisji zapadła dzień po tym, jak Indos wykupił obligacje imienne warte 2 mln zł.
  czytaj więcej
 • Indos poprawił wyniki

  22 maja 2018
  W I kwartale przychody spółki wzrosły o 32,7 proc. r/r do 4,5 mln zł, a jej zysk netto po wzroście o 57,9 proc. wyniósł 1,6 mln zł. Niezależnie od wyników, saldo dostępnej gotówki nieco zmalało. Szczególnie tuż po zamknięciu I kwartału.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje