niedziela, 25 lutego 2018

Newsroom

Indos ma program emisji obligacji

msd | 05 października 2017
Wartość programu ustalono na 50 mln zł. W jego ramach spółka świadcząca usługi faktoringowe, pożyczkowe i windykacyjne będzie mogła przeprowadzić też ofertę publiczną.

Na razie o ewentualnych emisjach wiadomo tylko tyle, że obligacje zostaną zabezpieczone i będą mogły trafić do obrotu na Catalyst.

Przyjęty program ważny będzie do końca 2022 r. z możliwością przedłużenia.

W osobnym komunikacie Indos poinformował o zamiarze przeprowadzenia prywatnej oferty trzyletnich zabezpieczonych obligacji o wartości do 15 mln zł.

O konieczności pozyskania nowego finansowania, na co zwracaliśmy uwagę, Indos informował przy okazji publikacji sprawozdania za II kwartał. Wskazywaliśmy wówczas również, że spółka może potrzebować refinansowania dla wygasających 31 października obligacji na 6 mln zł.

Na Catalyst znajdują się dwie serie papierów dłużnych Indosu. Oprócz emisji wygasającej w tym miesiącu na GPW notowane są też trzyletnie obligacje wyemitowane w listopadzie 2016 r., za które spółka płaci WIBOR 3M plus 4,6 pkt proc. marży.

Po raz ostatni papierami INS1119 handlowano miesiąc temu przy 5,99 proc. rentowności brutto. Aktualnie nabywając je od ręki należałoby zadowolić się 4,98 proc. rentowności brutto. 

Więcej wiadomości o Indos S.A.

 • Indos miał stratę w IV kwartale i całym 2017 r.

  15 lutego 2018
  Na skutek zawiązanych rezerw spółka zakończyła IV kwartał z 9,2 mln zł straty netto, a cały miniony rok z 6,3 mln zł straty. To zdarzenia niegotówkowe, a Indos zapewnia o braku ich znaczącego wpływu na płynność finansową. Jednak spółka znacznie się skurczyła.
  czytaj więcej
 • Giełda zawiesiła w czwartek obrót 28 seriami obligacji

  23 listopada 2017
  Chodzi o 27 serii obligacji komunalnych wyemitowanych przez osiem różnych jednostek samorządu terytorialnego oraz jedną serię korporacyjnych papierów Indosu.
  czytaj więcej
 • Indos z niższym zyskiem netto w III kw.

  17 listopada 2017
  W minionym kwartale spółka wykazała niespełna 1 mln zł zysku netto wobec 1,2 mln zł przed rokiem. Po dziewięciu miesiącach, mimo niższych przychodów, wciąż wykazuje wyższy wynik. Niewiele natomiast dowiemy się z jej bilansu i zupełnie nic z rachunku przepływów.
  czytaj więcej
 • Indos pozyskał 15 mln zł

  27 października 2017
  Spółka uplasowała w całości zapowiadaną trzy tygodnie temu prywatną emisję trzyletnich zabezpieczonych obligacji serii K1. Papiery trafią do obrotu na Catalyst.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje