piątek, 30 października 2020

Newsroom

Inno-Gene spłaciło też zaległe odsetki od obligacji

msd | 09 października 2020
Tydzień po wykupie papierów dłużnych z dwuletnim opóźnieniem inwestorzy doczekali się też zaległy odsetek. Ponownie bezpośrednio z konta prezesa spółki.

1 października Inno-Gene spłaciło zaległe 527 tys. zł obligacji serii A, których pierwotny termin wykupu upłynął w październiku 2018 r. Jak wynika z naszych informacji, na odsetki inwestorzy musieli jednak czekać kolejny tydzień, do 8 października.

Co interesujące, oba przelewy przyjść miały bezpośrednio z rachunku Jacka Wojciechowicza, prezesa spółki, który spłacił zaległości w jej imieniu.

Początkowo obligacje Inno-Gene warte były 772 tys. zł, lecz w pierwotnym terminie (październik 2018 r.) spółka spłaciła tylko około 250 tys. zł nominału. Pozostałą część zobowiązała się spłacić w marcu 2019 r., czego nie dotrzymała. Paradoksalnie, dopiero wybuch pandemii i znalezienie się spółki w centrum uwagi, doprowadziło do spłaty zaległych papierów.

Inno-Gene to bowiem notowana na NewConnect spółka, której podmiot zależny – Centrum Badań DNA – opracował kilkuminutowy testem genetyczny do diagnostyki wirusa SARS-CoV-2. Ostatnio zawarł on też umowę dotyczącym współpracy przy opracowaniu szczepionki i leku na COVID-19.

Od początku roku notowania akcji Inno-Gene wzrosły o blisko 4,5 tys. proc. W piątek rano spółka poinformowała o pracach nad przeniesieniem na główny rynek GPW.

Więcej wiadomości kategorii Purgatorium

Emisje