niedziela, 14 sierpnia 2022

Newsroom

InPost otrzymał ratingi poniżej poziomu inwestycyjnego

msd | 22 czerwca 2021
Agencja Fitch przyznała operatorowi paczkomatów ocenę BB. Moody’s przyznał mu zaś analogiczne Ba2. Perspektywę obu ocen ustalono na poziomie stabilnym.

Nadane InPostowi oceny związane są z procesem emisji obligacji. Spółka pracuje bowiem nad uplasowaniem 390 mln euro oraz 800 mln zł, z których wpływy mają trafić na sfinansowanie akwizycji francuskiego Mondial Relay.

Przyznane InPostowi oceny znajdują się dwa oczka poniżej poziomu inwestycyjnego, który zaczyna się począwszy od BBB- (Baa3 w nomenklaturze agencji Moody’s). W przypadku agencji Fitch operatora paczkomatów otrzymał też rating w skali krajowej – BBB(pol), także z perspektywą stabilną.

W najbliższy czwartek InPost powinien zamknąć budowę książki popytu w wartej ok. 800 mln zł ofercie, która jest prowadzona w ramach programu emisji do 1 mld zł, wynika z informacji podanych na stronie internetowej spółki.

Złotowy dług InPostu trafi do obrotu na GPW.

Więcej wiadomości o Integer.pl S.A., InPost S.A.

 • InPost miał ponad 400 mln zł zysku EBITDA w I kw.

  12 maja 2022
  Mimo odpływu gotówki w I kwartale, operator sieci Paczkomatów nieco ograniczył dług netto. Z kolei wypracowany zysk pozwolił mu osiągnąć dodatnie kapitały własne. Obligacjami InPostu notowanymi na GPW od 10 miesięcy nadal jednak jeszcze nie handlowano.
  czytaj więcej
 • InPost miał 1,27 mld zł przychodów w III kw.

  17 listopada 2021
  Pomimo nadal rosnących obrotów, operator sieci Paczkomatów obniżył prognozę tegorocznych przychodów z powodu – jak tłumaczy – wolniejszego od oczekiwań wzrostu rynku e-commerce w II połowie roku.
  czytaj więcej
 • Ujemne kapitały InPostu

  08 września 2021
  Dostawca przesyłek poprawił przychody o 30 proc. r/r w II kwartale, który zakończył z ponad 3 mld zł gotówki, w większości chwilę później wydanej na akwizycję francuskiego Mondial Relay. Jeszcze na koniec czerwca zobowiązania InPostu przekraczały natomiast wartość jego aktywów.
  czytaj więcej
 • InPost debiutuje na Catalyst

  16 lipca 2021
  Operator sieci paczkomatów wprowadził do giełdowego obrotu uplasowane w czerwcu sześcioletnie papiery o wartości 500 mln zł. Pomimo obecności na GPW, obligacje prawdopodobnie nie będą miały okazji trafić do portfeli drobnych inwestorów.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Ratingi