poniedziałek, 25 października 2021

Newsroom

InPost otrzymał ratingi poniżej poziomu inwestycyjnego

msd | 22 czerwca 2021
Agencja Fitch przyznała operatorowi paczkomatów ocenę BB. Moody’s przyznał mu zaś analogiczne Ba2. Perspektywę obu ocen ustalono na poziomie stabilnym.

Nadane InPostowi oceny związane są z procesem emisji obligacji. Spółka pracuje bowiem nad uplasowaniem 390 mln euro oraz 800 mln zł, z których wpływy mają trafić na sfinansowanie akwizycji francuskiego Mondial Relay.

Przyznane InPostowi oceny znajdują się dwa oczka poniżej poziomu inwestycyjnego, który zaczyna się począwszy od BBB- (Baa3 w nomenklaturze agencji Moody’s). W przypadku agencji Fitch operatora paczkomatów otrzymał też rating w skali krajowej – BBB(pol), także z perspektywą stabilną.

W najbliższy czwartek InPost powinien zamknąć budowę książki popytu w wartej ok. 800 mln zł ofercie, która jest prowadzona w ramach programu emisji do 1 mld zł, wynika z informacji podanych na stronie internetowej spółki.

Złotowy dług InPostu trafi do obrotu na GPW.

Więcej wiadomości o Integer.pl S.A., InPost S.A.

 • Ujemne kapitały InPostu

  08 września 2021
  Dostawca przesyłek poprawił przychody o 30 proc. r/r w II kwartale, który zakończył z ponad 3 mld zł gotówki, w większości chwilę później wydanej na akwizycję francuskiego Mondial Relay. Jeszcze na koniec czerwca zobowiązania InPostu przekraczały natomiast wartość jego aktywów.
  czytaj więcej
 • InPost debiutuje na Catalyst

  16 lipca 2021
  Operator sieci paczkomatów wprowadził do giełdowego obrotu uplasowane w czerwcu sześcioletnie papiery o wartości 500 mln zł. Pomimo obecności na GPW, obligacje prawdopodobnie nie będą miały okazji trafić do portfeli drobnych inwestorów.
  czytaj więcej
 • InPost wolał euroobligacje od papierów złotowych

  25 czerwca 2021
  Spółka wyemituje obligacje na 490 mln euro wobec pierwotnie oczekiwanych 390 mln euro. Zrobi to kosztem zmniejszenia wartości emisji droższych papierów złotowych.
  czytaj więcej
 • InPost wyemituje obligacje w euro i złotych - poprawiona

  21 czerwca 2021
  Operator sieci paczkomatów zapowiedział zamiar uplasowania obligacji wartych co najmniej 390 mln euro oraz 800 mln zł. Drugą z ofert chce zamknąć jeszcze w tym tygodniu.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Ratingi