czwartek, 23 września 2021

Newsroom

InPost ustanowił program emisji obligacji do 1 mld zł

msd | 12 maja 2021
Właściciel sieci paczkomatów zamierza plasować złotowe obligacje, które mogą trafić do obrotu na warszawskiej GPW. Pierwszą emisję w ramach nowego programu chce zamknąć do końca lipca.

W ramach wartego do 1 mld zł programu InPost zamierza plasować dług o okresie spłaty do sześciu lat ze stałym lub zmiennym kuponem. Emisje będą adresowane do inwestorów kwalifikowanych, a ostateczne warunki zostaną ustalone w procesie budowy księgi popytu, wynika z komunikatu spółki.

Wpływy z emitowanych przez InPost obligacji mogą posłużyć częściowej spłacie pożyczki pomostowej, którą spółka zamierza zaciągnąć na sfinansowanie wartego około 2,6 mld zł zakupu francuskiego Mondial Relay. 

Złotowe obligacje InPostu mogą trafić do obrotu na warszawskim rynku Catalyst, choć akcje spółki niedawno zadebiutowały na giełdzie w Amsterdamie.

W przeszłości na warszawskim parkiecie notowane były już obligacje spółki Integer.pl, która kontrolowała InPost. Ich wykup był sprawą niezwykle wątpliwą, ale ostatecznie pomocną dłoń do spółki i Rafała Brzoski, jej założyciela, wyciągnął fundusz Advent. W wyniku wezwania przejął on Integera i Inpost, ściągnął je z giełdy i dofinansował, co pierwszej ze spółek pozwoliło spłacić wszystkie pięć serii obligacji o łącznej wartości 140 mln zł.

Więcej wiadomości o Integer.pl S.A., InPost S.A.

 • Ujemne kapitały InPostu

  08 września 2021
  Dostawca przesyłek poprawił przychody o 30 proc. r/r w II kwartale, który zakończył z ponad 3 mld zł gotówki, w większości chwilę później wydanej na akwizycję francuskiego Mondial Relay. Jeszcze na koniec czerwca zobowiązania InPostu przekraczały natomiast wartość jego aktywów.
  czytaj więcej
 • InPost debiutuje na Catalyst

  16 lipca 2021
  Operator sieci paczkomatów wprowadził do giełdowego obrotu uplasowane w czerwcu sześcioletnie papiery o wartości 500 mln zł. Pomimo obecności na GPW, obligacje prawdopodobnie nie będą miały okazji trafić do portfeli drobnych inwestorów.
  czytaj więcej
 • InPost wolał euroobligacje od papierów złotowych

  25 czerwca 2021
  Spółka wyemituje obligacje na 490 mln euro wobec pierwotnie oczekiwanych 390 mln euro. Zrobi to kosztem zmniejszenia wartości emisji droższych papierów złotowych.
  czytaj więcej
 • InPost otrzymał ratingi poniżej poziomu inwestycyjnego

  22 czerwca 2021
  Agencja Fitch przyznała operatorowi paczkomatów ocenę BB. Moody’s przyznał mu zaś analogiczne Ba2. Perspektywę obu ocen ustalono na poziomie stabilnym.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje