piątek, 18 czerwca 2021

Newsroom

InPost ustanowił program emisji obligacji do 1 mld zł

msd | 12 maja 2021
Właściciel sieci paczkomatów zamierza plasować złotowe obligacje, które mogą trafić do obrotu na warszawskiej GPW. Pierwszą emisję w ramach nowego programu chce zamknąć do końca lipca.

W ramach wartego do 1 mld zł programu InPost zamierza plasować dług o okresie spłaty do sześciu lat ze stałym lub zmiennym kuponem. Emisje będą adresowane do inwestorów kwalifikowanych, a ostateczne warunki zostaną ustalone w procesie budowy księgi popytu, wynika z komunikatu spółki.

Wpływy z emitowanych przez InPost obligacji mogą posłużyć częściowej spłacie pożyczki pomostowej, którą spółka zamierza zaciągnąć na sfinansowanie wartego około 2,6 mld zł zakupu francuskiego Mondial Relay. 

Złotowe obligacje InPostu mogą trafić do obrotu na warszawskim rynku Catalyst, choć akcje spółki niedawno zadebiutowały na giełdzie w Amsterdamie.

W przeszłości na warszawskim parkiecie notowane były już obligacje spółki Integer.pl, która kontrolowała InPost. Ich wykup był sprawą niezwykle wątpliwą, ale ostatecznie pomocną dłoń do spółki i Rafała Brzoski, jej założyciela, wyciągnął fundusz Advent. W wyniku wezwania przejął on Integera i Inpost, ściągnął je z giełdy i dofinansował, co pierwszej ze spółek pozwoliło spłacić wszystkie pięć serii obligacji o łącznej wartości 140 mln zł.

Więcej wiadomości o Integer.pl S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje