poniedziałek, 23 maja 2022

Newsroom

Ipopema Benefit 3 FIZAN złożył prospekt do KNF

msd | 18 marca 2022
Fundusz wyspecjalizowany w obligacjach firm faktoringowych, leasingowych i pożyczkowych ubiega się o zatwierdzenie prospektu emisyjnego, który pozwoli mu kontynuować prowadzenie publicznych ofert certyfikatów inwestycyjnych.

Wniosek Benefitu o zatwierdzenie prospektu trafił do KNF jeszcze na początku marca, o czym nadzorca poinformował dopiero w miniony czwartek po południu.

Ostatnią publiczną ofertę certyfikatów inwestycyjnych na podstawie poprzedniego prospektu fundusz przeprowadził w listopadzie ubiegłego roku. Ze wszystkich ośmiu zeszłorocznych ofert zebrał on od inwestorów 57,5 mln zł.

W lutym statut Benefitu został zmieniony w ten sposób, aby fundusz mógł wyemitować 11 kolejnych serii certyfikatów inwestycyjnych, każdorazowo pozyskując co najmniej 4,72 mln zł wpłat. 

Ipopema Benefit 3 FIZAN specjalizuje się głównie w długu faktoringowych, leasingowych i pożyczkowych. Portfelem funduszu zarządza CVI DM.

W ostatnich trzech miesiącach fundusz osiągnął 1,72 proc. straty, co nieprzypadkowo zbiega się z okresem wzrostu stóp procentowych (wcześniej fundusz stawiał głównie na papiery stałokuponowe). Stopa zwrotu Benefitu za ostatni rok to 0,51 proc. wobec zakładanych – wg materiałów marketingowych – od 4 do 6 proc. rocznie. 

Więcej wiadomości o Ipopema Benefit 3 FIZAN

 • Piątek z funduszem: Benefit 3 poradził sobie z płynnością

  04 lutego 2022
  Na 71 mln aktywów zgromadzonych przez IPOPEMA Benefit 3 FIZ AN, 6 mln zł fundusz pozostawił w gotówce. Biorąc pod uwagę szybkie tempo przyrostu aktywów (49,5 mln zł w całym 2021 r.), fundusz poradził sobie z lokowaniem nadwyżek, choć musiał uciec się do fortelu.
  czytaj więcej
 • Fundusze korporacyjne wychodzą z dołka

  07 stycznia 2022
  Tuzin funduszy obligacji korporacyjnych zanotował w grudniu dodatnią stopę zwrotu, czyli o dziesięć więcej niż w listopadzie. Zarządzającym i inwestorom pomaga wzrost oprocentowania obligacji opartych o WIBOR.
  czytaj więcej
 • Certyfikaty obligacyjnych FIZ-ów nie podbiły rynku wtórnego

  08 listopada 2021
  Pochodzące z publicznych ofert certyfikaty inwestycyjne funduszy wyspecjalizowanych w korporacyjnym długu pozostają na razie giełdową ciekawostką. Z drugiej strony ich zerowa wręcz płynność niekiedy stwarza też okazje dla kupujących.
  czytaj więcej
 • 2 proc. zysku funduszy obligacji korporacyjnych

  05 października 2021
  Wrzesień okazał się kiepskim miesiącem dla tej grupy – straty przyniosło trzynaście funduszy zaliczanych do kategorii obligacji korporacyjnych, co obniżyło średnią. Traciły zaś te, które zbyt mocno postawiły na obligacje skarbowe.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Fundusze