czwartek, 17 sierpnia 2017

Newsroom

Jak czytać sprawozdania emitentów obligacji?

Emil Szweda dla Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet" | 02 września 2016
Idealny emitent powinien mieć niski dług i zyski, z których mógłby spłacać odsetki i kapitał. Ważna jest też systematyczność świadcząca o kontroli finansów.

Tekst ukazał się w Gazecie Giełdy i Inwestorów "Parkiet" 23 sierpnia. Opublikowano za zgodą redakcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Poradniki

 • Filozofia konsekwentnego inwestowania popłaca

  31 lipca 2017
  Inwestorom niejednokrotnie reklamowane są strategie czy produkty inwestycyjne, które w przeszłości wygenerowały spory zysk. Problem jednak w tym, że historyczne wyniki nie gwarantują, że w przyszłości one ponownie będą miały miejsce. Natomiast generowanie mniej spektakularnych, ale systematycznych zysków pozwala osiągnąć atrakcyjne wyniki w długim horyzoncie czasowym.
  czytaj więcej
 • Obligacje korporacyjne biją spółki dywidendowe

  21 maja 2017
  Część inwestorów kupuje akcje spółek giełdowych, ponieważ spółki te w przeszłości wypłacały dywidendę i deklarują, że będą to robiły w przyszłości. Niektóre z nich z czasem przestają jednak wypłacać dywidendę, co z reguły wiąże się ze sporym spadkiem cen akcji. Czy zamiast inwestować w akcje spółek dywidendowych nie lepiej jest inwestować w obligacje korporacyjne, które regularnie wypłacają kupon?
  czytaj więcej
 • Emerytura z Catalyst nie będzie łatwym zadaniem

  26 sierpnia 2016
  Inwestując w obligacje można w bardziej przewidywalny sposób zaprojektować budowę kapitału emerytalnego. Lecz problemy i tak się pojawią.
  czytaj więcej
 • Inwestujesz w obligacje firm? Lepiej polub czytanie sprawozdań finansowych

  24 sierpnia 2016
  Przynajmniej podstawowa umiejętność analizy raportów finansowych spółek jest jednym z filarów inwestowania na Catalyst. Wprawdzie można się bez niej obejść, ale na dłuższą metę, to proszenie się o kłopoty.
  czytaj więcej

Emisje