sobota, 24 czerwca 2017

Newsroom

Jak czytać sprawozdania emitentów obligacji?

Emil Szweda dla Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet" | 02 września 2016
Idealny emitent powinien mieć niski dług i zyski, z których mógłby spłacać odsetki i kapitał. Ważna jest też systematyczność świadcząca o kontroli finansów.

Tekst ukazał się w Gazecie Giełdy i Inwestorów "Parkiet" 23 sierpnia. Opublikowano za zgodą redakcji. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Poradniki

 • Obligacje korporacyjne biją spółki dywidendowe

  21 maja 2017
  Część inwestorów kupuje akcje spółek giełdowych, ponieważ spółki te w przeszłości wypłacały dywidendę i deklarują, że będą to robiły w przyszłości. Niektóre z nich z czasem przestają jednak wypłacać dywidendę, co z reguły wiąże się ze sporym spadkiem cen akcji. Czy zamiast inwestować w akcje spółek dywidendowych nie lepiej jest inwestować w obligacje korporacyjne, które regularnie wypłacają kupon?
  czytaj więcej
 • Dlaczego zyskowność spółek nie jest najważniejsza z punktu widzenia obligatariuszy?

  27 marca 2017
  Cel inwestowania w obligacje korporacyjne jest oczywisty. Inwestorzy chcą zarabiać pieniądze. Na obligacjach można zarabiać zarówno dzięki wzrostowi ceny, jak i odsetkom. Skupmy się na strategii zakupu obligacji po cenie nominalnej na rynku pierwotnym i trzymaniu papierów aż do wykupu. W takim przypadku zmienność cen w czasie życia obligacji nie ma dla inwestora najmniejszego znaczenia.
  czytaj więcej
 • Emerytura z Catalyst nie będzie łatwym zadaniem

  26 sierpnia 2016
  Inwestując w obligacje można w bardziej przewidywalny sposób zaprojektować budowę kapitału emerytalnego. Lecz problemy i tak się pojawią.
  czytaj więcej
 • Inwestujesz w obligacje firm? Lepiej polub czytanie sprawozdań finansowych

  24 sierpnia 2016
  Przynajmniej podstawowa umiejętność analizy raportów finansowych spółek jest jednym z filarów inwestowania na Catalyst. Wprawdzie można się bez niej obejść, ale na dłuższą metę, to proszenie się o kłopoty.
  czytaj więcej

Emisje