niedziela, 25 lutego 2018

Newsroom

Kancelaria Medius pozyskała 5,69 mln zł

msd | 02 stycznia 2017
Niepubliczna oferta obligacji serii J warta była do 10 mln zł. Papiery objęło 22 inwestorów, w tym 19 indywidualnych.

Warunki emisji nie są publicznie znane. W lipcu, gdy Kancelaria Medius uplasowała w pełni obligacje serii I na 15 mln zł, oferowano stałe 7,1 proc. na trzy lata. Były to wówczas najbardziej wyśrubowane warunki, które spółka kiedykolwiek zaoferowała inwestorom. 

W obrocie na Catalyst znajduje się pięć serii obligacji z terminami spłaty od lutego 2017 r. do lipca 2019 r. Ogółem w tym roku Kancelarię czekają trzy wykupy, łącznie na 9,28 mln zł. 

Emisja zapadająca w przyszłym miesiącu notowana jest z ujemną rentownością, zaś seria o najdalszym terminie wykupu tuż przed końcem ubiegłego roku wyceniana była z 7,32 proc. rentowności. Obecnie kupujący może liczyć na 6,69 proc. rentowności od ręki.

Więcej wiadomości o Kancelaria Medius S.A.

 • Kancelaria Medius chce odzyskiwać długi w Meksyku

  21 lutego 2018
  Windykator podjął działania zmierzające do zarejestrowania spółki Medius Collection Mexico, która będzie rozszerzeniem biznesu na kolejny rynek zagraniczny.
  czytaj więcej
 • Kancelaria Medius przeszło podwoiła przychody i dług netto

  14 lutego 2018
  Zeszłoroczne przychody windykacyjnej grupy, po wzroście o 105,3 proc. r/r, wyniosły 53,1 mln zł, niemal w punkt realizując założoną prognozę. Zadłużenie rosło nieco szybciej, ale wciąż pozostając pod kontrolą. Kancelaria Medius ma bowiem przestrzeń by się dalej lewarować, nie tylko w poczet przyszłych zysków, ale i oczekiwanego dokapitalizowania.
  czytaj więcej
 • Analiza Kancelarii Medius

  29 stycznia 2018
  Wzrost przychodów Kancelaria Medius osiąga przy zachowaniu wysokiej rentowności prowadzonej działalności. Jednocześnie grupa dba o zachowanie odpowiedniej struktury finansowania czy płynności.
  czytaj więcej
 • Kancelaria Medius finalizuje akwizycję za 2,4 mln euro

  15 grudnia 2017
  Windykator kupuje czeską firmę pożyczkową z portfelem wierzytelności wartych 8,2 mln euro. W transakcji, jak informowała wcześniej spółka, chodzi o spieniężenie tego portfela, nie zaś wejście w działalność pożyczkową.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje