wtorek, 18 czerwca 2019

Newsroom

KGHM myśli o obligacjach; nie wyklucza oferty dla indywidualnych inwestorów

msd | 20 grudnia 2018
Jak podaje PAP, miedziowy konglomerat przymierza się do emisji papierów dłużnych. Nie wyklucza żadnej z formy oferty, także skierowanej do inwestorów detalicznych.

- Przymierzamy się do emisji papierów dłużnych. Nie wykluczamy emisji w kraju, za granicą. Nie wykluczamy emisji do konkretnych inwestorów, bez ratingu, wtedy raczej na rynku krajowym. Nie wykluczamy też emisji obligacji skierowanej do inwestorów indywidualnych. Wszystkie możliwości bierzemy pod uwagę, jeśli tylko będą mieć odpowiednie parametry ekonomiczne – powiedziała Katarzyna Kreczmańska-Gigol, wiceprezes KGHM, cytowana przez PAP.

Do ewentualnej emisji mogłoby dojść w 2019 r. Mogłyby jej towarzyszyć starania o nadanie ratingu. 

KHGM, jak podaje PAP, chcę przestawić się na dłuższe finansowanie, powyżej 5 lat, nawet do 20 - 30 lat. 

Mając do wyboru inwestorów instytucjonalnych z kraju i zagranicy, przeprowadzenie przez KGHM oferty dla inwestorów indywidualnych – z perspektywy spółki – prawdopodobnie byłoby najmniej atrakcyjne. Decyzja o ofercie dla detalicznych odbiorców wymagałaby sięgnięcia po inne argumenty, niż tylko rachunek ekonomiczny. Aczkolwiek nie jest scenariusz zupełnie niemożliwy. Dość wspomnieć publiczne emisje obligacji PKN Orlen czy Giełdy Papierów Wartościowych.

Więcej wiadomości o KGHM Polska Miedź S.A.

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje