czwartek, 30 marca 2023

Newsroom

Kolejna skromna emisja funduszu Rentier FIZ

msd | 18 listopada 2022
Fundusz lokujący środki głównie w prywatnym długu pozyskał niecałe 0,7 mln zł z kolejnej publicznej oferty certyfikatów inwestycyjnych.

W październikowo-listopadowej ofercie 13 inwestorów złożyło zapisy na nowe certyfikaty Rentiera o łącznej wartości 672 tys. zł. I była dla funduszu najsłabsza dotychczas emisja prospektowa, za wyjątkiem lutowo-marcowej oferty, która w ogóle nie doszła do skutku. A pozyskana tym razem kwota była niższa od umorzeń, które musiał on obsłużyć w październiku (1,07 mln zł).

Od sierpnia Fundusz Długu Korporacyjnego Rentier FIZ pozyskał w sumie 4,78 mln zł z czterech emisji na podstawie obecnego prospektu (na bazie poprzedniego dokumentu fundusz uplasował osiem emisji o łącznej wartości 24,2 mln zł).

Aktualny prospekt daje Rentierowi prawo do przeprowadzenia jeszcze siedmiu kolejnych ofert publicznych. Najbliższa z nich powinna ruszyć 28 listopada.

Współzarządzany przez CVI DM i Noble Funds TFI fundusz specjalizuje się w długu prywatnym. Według ostatnich informacji, tego typu emisje stanowiły 87 proc. jego aktywów wycenianych wówczas na 103,8 mln zł netto. 

Według ostatniej wyceny, datowanej na 20 października, FDK Rentier FIZ wykazywał 7,05 proc. trzymiesięcznej stopy zwrotu. W perspektywie 12 i 24 miesięcy zarobił on dla inwestorów kolejno 5,47 i 10,24 proc.

Więcej wiadomości kategorii Fundusze

 • Michael/Ström uruchamia fundusz obligacji dużych spółek

  24 marca 2023
  Broker utworzył zamknięty fundusz, który będzie inwestował w dług największych przedsiębiorstw, w tym kontrolowanych przez skarb państwa lub z nadanym ratingiem inwestycyjnym. Liczy, że w ten sposób trafi w gusta bardziej konserwatywnych inwestorów niż w swoim dotychczasowym funduszu obligacji korporacyjnych.
  czytaj więcej
 • Aktywa funduszy firm minimalnie w dół

  16 marca 2023
  W lutym aktywa funduszy obligacji korporacyjnych spadły o 0,6 proc. lub o 46 mln zł, po tym jak w styczniu zanotowały pierwszy wzrost od września 2021 r. Nadal nie można więc mówić o przełamaniu tendencji.
  czytaj więcej
 • Ponownie solidne napływy do Rentiera

  16 marca 2023
  Wyspecjalizowany w długu prywatnym fundusz Rentier FIZ pozyskał 16,8 mln zł z publicznej oferty certyfikatów inwestycyjnych.
  czytaj więcej
 • Czwarty z kolei miesiąc na plusie

  03 marca 2023
  Zgodnie z przewidywaniami, stopy zwrotu funduszy obligacji korporacyjnych pną się w górę i w ujęciu rocznym znalazły się najwyżej od dwóch lat, w czym tym razem nie przeszkodziła nawet widoczna w lutym przecena obligacji skarbowych.
  czytaj więcej