sobota, 23 lutego 2019

Newsroom

Kolejne gminy z ratingiem

msd | 04 lipca 2017
Agencja INC Rating nadała gminie Września długoterminową krajową ocenę A+. Gminę Bełchatów oceniła zaś cztery oczka niżej, na BBB.

Rating Wrześni ma perspektywę pozytywną, a dla Bełchatowa stabilną.  

Bełchatów, jak podaje INC, jest pierwszą gminą wiejską w Polsce, która otrzymała rating od licencjonowanej agencji zarejestrowanej w Europejskim Urzędzie Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA).

Tematyka ratingów oraz świadomość transparentności finansowej samorządów nie była dotąd rozpowszechniona w Polsce. Ratingi, głównie ze względu na wysoką cenę usługi, były dostępne tylko dla największych miast i województw – poinformowano w komunikacie prasowym INC Rating.

Zarówno Bełchatów, jak i Września są emitentami obligacji komunalnych. Papiery te nie trafiły jednak do obrotu na Catalyst.

30 czerwca agencja INC Rating podniosła też długoterminowe krajowe oceny miasta Kwidzyn (z A do A+) i gminy Grodzisk Mazowiecki (z A do A+). Ponadto, agencja potwierdziła też ratingi gminy Kluczbork (BBB-), miasta Wejherowo (A), miasta Gdynia (A-) oraz gminy Police (AA-). Wszystkie oceny mają perspektywę stabilną.

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje