czwartek, 06 sierpnia 2020

Newsroom

Kongres obligacji korporacyjnych 21-22 października

redakcja Obligacje.pl | 03 października 2019
Zbliża się największe doroczne spotkanie uczestników rynku obligacji korporacyjnych w Polsce. Serwis Obligacje.pl jest jedynym patronem medialnym wydarzenia.

Organizatorzy – firma Ceeta – jak co roku zadbali, by podczas dwudniowego spotkania jego uczestnicy zapoznali się z wiedzą ekspertów dotyczących najnowszych, nierzadko frapujących, rozwiązań prawnych i praktycznych.

Już na starcie omówione zostaną zmiany w oferowaniu obligacji wynikające z wejścia w życie rozporządzenia prospektowego oraz zmian w ustawie o ofercie publicznej i ustawie o obrocie. Zmiany referował będzie Piotr Lesiński, partner Allen & Overy. Podobny temat, ale od strony ustawy o wzmacnianiu nadzoru omówią Grzegorz Namiotkiewicz i Grzegorz Abram z Clifford Chance. Następnie przewidziany jest panel dyskusyjny poświęcony zmianom w oferowaniu obligacji, w którym obok prawników udział wezmą praktycy rynku z mBanku, Banku Pekao i Santander Bank Polska.

Kluczowe czynniki sukcesu emisji obligacji z perspektywy relacji emitent – oferujący – inwestorzy omówi natomiast Mateusz Mucha z DM Navigator.

Niezwykle interesująco zapowiada się wystąpienie Gerharda Muldera z Holandii poświęconego ryzyku zmian klimatycznych i ich wpływu na ryzyko kredytowe oraz portfeli obligacji. Gerhard Mulder doradzał w tej sprawie m.in. holenderskiemu rządowi, a temat – choć istotny – był dotąd tylko marginalnie obecny w dyskusjach dotyczących polskiego rynku kapitałowego.

Kolejny dzień kongresu poświęcony zostanie restrukturyzacji obligacji (Clifford Chance) oraz wskaźnikom referencyjnym (GPW). David Dunningan z londyńskiego oddziału Clifford Chance omówi trendy na rynku euroobligacji i zielonych obligacji, zaś plenarne spotkania zakończy panel omawiający sytuację małych i średnich emitentów na rynku obligacji korporacyjnych.

Ponadto w sesjach popołudniowych – w czasie obydwu dni konferencji – dla uczestników przewidziano po cztery warsztaty tematyczne (do wyboru), jak zwykle prowadzone przez praktyków rynku.

Szczegółowy program dostępny jest pod tym linkiem, a adres strony wydarzenia dostępny jest tu.

Dla zarejestrowanych użytkowników Obligacje.pl organizator przygotował zniżki, na hasło dostępne po zalogowaniu do naszego serwisu.

Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Prawo

Emisje