czwartek, 17 stycznia 2019

Newsroom

LC Corp wyemitował dwie serie obligacji

msd | 19 października 2018
Deweloper uplasował dwu- i czteroletnie papiery dłużne o łącznej wartości 100 mln zł w ramach uchwalonego na początku miesiąca programu emisji do 400 mln zł.

Warunki prywatnych emisji LC Corp nie zostały upublicznione. W poprzedniej ofercie, z lutego tego roku, deweloper proponował WIBOR 6M plus 3,2 pkt proc. za czteroletni niezabezpieczony dług. 

Wyemitowane w piątek dwuletnie papiery warte są 34 mln zł, zaś wartość czteroletniej emisji to 66 mln zł.

Na Catalyst notowanych jest sześć serii obligacji LC Corp, a zapadająca 30 października seria o wartości 30 mln zł już została wycofana obrotu. 

Do transakcji papierami dewelopera dochodzi rzadko lub wcale. Najdłuższa seria LCC0622 w ostatniej transakcji, z 17 października , wyceniana była na 100,3 proc. nominału, co oznacza w jej przypadku 4,83 proc. rentowności brutto.

Więcej wiadomości o LC Corp S.A.

 • Deweloperzy sprzedali o 14,9 proc. mniej mieszkań w 2018 r.

  10 stycznia 2019
  Notowani na Catalyst deweloperzy sprzedali w ubiegłym roku 23,2 tys. lokali. Większość z nich, mniej lub bardziej, minęła się z własnymi prognozami. Szczególny wpływ miał na to słaby koniec roku, gdy liczba zawartych umów spadała o prawie 31 proc. r/r.
  czytaj więcej
 • LC Corp na razie nie sprzeda biurowców

  04 grudnia 2018
  W związku z „niemożliwością akceptacji warunków transakcji zaproponowanych przez potencjalnego kupującego” deweloper odstąpił od dalszych negocjacji w sprawie sprzedaży czterech biurowców.
  czytaj więcej
 • Wciąż wysoka płynność LC Corp

  19 listopada 2018
  Pomimo wypłaty dywidendy wrocławski deweloper utrzymał saldo gotówki na poziomie bliskim 0,5 mld zł. To wystarczająco dużo, żeby pokryć wszystkie krótkoterminowe zobowiązania pomniejszone o zaliczki otrzymane od nabywców mieszkań.
  czytaj więcej
 • LC Corp chce sprzedać cztery biurowce

  31 października 2018
  Deweloper zawarł list intencyjny w sprawie sprzedaży czterech biurowców, w tym warszawskiego Wola Center. Łączną cenę sprzedaży ustalono na 275 mln euro, czyli dwukrotnie powyżej wyceny bilansowej projektów z końca I półrocza.
  czytaj więcej

Więcej wiadomości kategorii Emisje

Emisje