środa, 04 sierpnia 2021

Newsroom

Listy zastawne Pekao BH z obniżoną perspektywą ratingu

msd | 22 kwietnia 2020
Agencja Fitch Ratings utrzymała ocenę listów zastawnych Pekao Banku Hipotecznego na poziomie A-, ale obniżyła jej perspektywę ze stabilnej do negatywnej.

Zmiana perspektywy ratingowej listów zastawnych banku jest bezpośrednim następstwem obniżenia perspektywy oceny samego emitenta i jego właściciela, Banku Pekao.

Przed kilkoma dniami Fitch utrzymał długoterminowe ratingi Banku Pekao oraz Pekao BH na poziomie BBB+, ale z uwagi na pandemię obniżył ich perspektywę ze stabilnej do negatywnej. 

Na Catalyst notowanych jest 12 serii listów zastawnych Pekao Banku Hipotecznego, w tym dziewięć złotowych i trzy w euro. Do żadnych transakcji jednak nimi nie dochodzi.

Ostatnią emisję listów zastawnych Pekao BH uplasował w kwietniu ubiegłego roku. Później bank emitował tylko krótkoterminowe obligacje.

W ubiegłym roku Pekao BH miał 37,7 mln zł straty netto, za czym stały sięgające 53,4 mln zł odpisy. Ich źródłem miał być przegląd portfela, implementacja nowego modelu szacowania odpisów oraz ryzyko prane związane z kredytami w CHF.

Więcej wiadomości o Pekao Bank Hipoteczny S.A.

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

Emisje