niedziela, 24 stycznia 2021

Newsroom

Listy zastawne Pekao BH z obniżoną perspektywą ratingu

msd | 22 kwietnia 2020
Agencja Fitch Ratings utrzymała ocenę listów zastawnych Pekao Banku Hipotecznego na poziomie A-, ale obniżyła jej perspektywę ze stabilnej do negatywnej.

Zmiana perspektywy ratingowej listów zastawnych banku jest bezpośrednim następstwem obniżenia perspektywy oceny samego emitenta i jego właściciela, Banku Pekao.

Przed kilkoma dniami Fitch utrzymał długoterminowe ratingi Banku Pekao oraz Pekao BH na poziomie BBB+, ale z uwagi na pandemię obniżył ich perspektywę ze stabilnej do negatywnej. 

Na Catalyst notowanych jest 12 serii listów zastawnych Pekao Banku Hipotecznego, w tym dziewięć złotowych i trzy w euro. Do żadnych transakcji jednak nimi nie dochodzi.

Ostatnią emisję listów zastawnych Pekao BH uplasował w kwietniu ubiegłego roku. Później bank emitował tylko krótkoterminowe obligacje.

W ubiegłym roku Pekao BH miał 37,7 mln zł straty netto, za czym stały sięgające 53,4 mln zł odpisy. Ich źródłem miał być przegląd portfela, implementacja nowego modelu szacowania odpisów oraz ryzyko prane związane z kredytami w CHF.

Więcej wiadomości o Pekao Bank Hipoteczny S.A.

Więcej wiadomości kategorii Ratingi

 • Wyższy rating PGNiG

  13 stycznia 2021
  Agencja ratingowa EuroRating podwyższyła rating kredytowy spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. z BBB+ do A-. Perspektywa ratingu została zmieniona z pozytywnej na stabilną.
  czytaj więcej
 • Moody’s obniżył częśc ratingów Banku Pekao

  08 stycznia 2021
  Po przejęciu wybranych aktywów i zobowiązań Idea Banku agencja Moody’s potwierdziła oceny depozytów Banku Pekao, ale równocześnie ścięła mu ocenę indywidualną oraz długoterminową ocenę ryzyka kontrahenta.
  czytaj więcej
 • Rating PGE w dół

  22 grudnia 2020
  Agencja ratingowa EuroRating obniżyła rating kredytowy nadany spółce Polska Grupa Energetyczna S.A. (PGE) o jeden stopień z A- do BBB+. Perspektywa ratingu została zmieniona z negatywnej na stabilną.
  czytaj więcej
 • Moody’s podniósł ratingi długu trzech banków hipotecznych

  09 grudnia 2020
  Agencja Moody’s podniosła ocenę listów zastawnych ING Banku Hipotecznego i PKO Banku Hipotecznego do Aa1, a mBanku Hipotecznego do Aa2.
  czytaj więcej

Emisje