czwartek, 21 lutego 2019

Newsroom

Ministerstwo Finansów łagodzi stanowisko w sprawie zmian niekorzystnych dla rynku długu

msd | 15 stycznia 2019
Drugie i kolejne oferty kierowane w ciągu roku do inwestorów instytucjonalnych, którzy stanowią trzon rynku obligacji korporacyjnych, mogą jednak zostać wyłączone z obowiązku memorandowego i prospektowego. Byłoby to kluczową zmianą w projekcie nowelizacji ustawy o ofercie publicznej.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Prawo

 • Składki na BFG rosną o 26,9 proc. r/r

  21 lutego 2019
  Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego ustaliła łączną kwotę składek na fundusz gwarancyjny oraz fundusz przymusowej restrukturyzacji banków na 2,79 mld zł w 2019 r. wobec 2,2 mld zł przed rokiem.
  czytaj więcej
 • Niejednoznaczna ocena postępowań restrukturyzacyjnych

  19 lutego 2019
  Próbujących wyjść na prostą firm, które wybierają drogę postępowań restrukturyzacyjnych, wciąż przybywa. Efektywność tej procedury pozostawia jednak wiele do życzenia, bo liczba zatwierdzonych układów jest niższa od umorzonych restrukturyzacji – wynika z raportu przygotowanego przez Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja i SpotData.
  czytaj więcej
 • Nowelizacja ustawy o ofercie może kosztować miliardy

  14 stycznia 2019
  W latach 2015-2018 solidni emitenci, którzy przeprowadzili więcej niż jedną emisję w roku, pozyskali z nich łącznie blisko 24 mld zł. Szykowana nowelizacja może zniechęcić ich do kolejnych.
  czytaj więcej
 • Fala krytyki wobec projektu zmian w ustawie o ofercie

  08 stycznia 2019
  Planowane przez Ministerstwo Finansów zmiany, które mają sprawić, że wszystkie emisje obligacji będą mieć charakter ofert publicznych, wpłyną negatywnie na rynek nieskarbowego długu – uważają między innymi specjaliści z NBP, banków czy także Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.
  czytaj więcej

Emisje