czwartek, 25 kwietnia 2019

Newsroom

Ministerstwo Finansów łagodzi stanowisko w sprawie zmian niekorzystnych dla rynku długu

msd | 15 stycznia 2019
Drugie i kolejne oferty kierowane w ciągu roku do inwestorów instytucjonalnych, którzy stanowią trzon rynku obligacji korporacyjnych, mogą jednak zostać wyłączone z obowiązku memorandowego i prospektowego. Byłoby to kluczową zmianą w projekcie nowelizacji ustawy o ofercie publicznej.
Żeby dokończyć lekturę musisz być zalogowany!

Więcej wiadomości kategorii Prawo

 • UKNF powiadomił prokuraturę o kolejnych sprzedawcach obligacji GetBacku

  23 kwietnia 2019
  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wpisał na listę ostrzeżeń publicznych 10 podmiotów, które pośredniczyły w sprzedaży obligacji GetBacku. Do prokuratury złożono zaś zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
  czytaj więcej
 • Weksle na marginesie, ale to się może zmienić

  18 kwietnia 2019
  Ponure prognozy zakładają, że jakaś część rynku obligacji korporacyjnych w niedalekiej przyszłości mogłaby zostać zastąpiona wekslami. Na razie propozycji zakupu tych instrumentów wciąż jest niewiele, ale te, które znajdujemy, pełnymi garściami czerpią z wyłączenia spod ustawy o ofercie publicznej.
  czytaj więcej
 • Nowelizacja ustawy o ofercie może kosztować miliardy

  14 stycznia 2019
  W latach 2015-2018 solidni emitenci, którzy przeprowadzili więcej niż jedną emisję w roku, pozyskali z nich łącznie blisko 24 mld zł. Szykowana nowelizacja może zniechęcić ich do kolejnych.
  czytaj więcej
 • Fala krytyki wobec projektu zmian w ustawie o ofercie

  08 stycznia 2019
  Planowane przez Ministerstwo Finansów zmiany, które mają sprawić, że wszystkie emisje obligacji będą mieć charakter ofert publicznych, wpłyną negatywnie na rynek nieskarbowego długu – uważają między innymi specjaliści z NBP, banków czy także Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.
  czytaj więcej

Emisje